ALDWALD – Eerste thuis wedstrijd voor WTOC dit seizoen. De vraag was hoe gereageerd zou worden na de deceptie van vorige week tegen ASC.
Het antwoord was duidelijk, vanaf minuut 1 zette WTOC volle druk naar voren en dit leverde in de 1e minuut meteen een grote kans op voor Bart Kempenaar na goed voorbereidend werk van Nyckele Smeding. De keeper van Jistrum wist met een prima reflex de openingstreffer te voorkomen. In de 10e minuut viel deze toch. De centrale verdediger van Jistrum had te veel tijd nodig om de bal onder controle te krijgen. Bart Kempenaar maakte hier gretig gebruik van en pakte de bal van hem af en kwam 1 op 1 met de keeper te staan en faalde nu niet 1-0.
Na de openingstreffer probeerde WTOC door te drukken maar het tempo lag te laag om tot uitgespeelde kansen te komen. Toch valt de 2-0 in de 25e minuut na uitstekend werk van Jilmer Dijkstra die 2 man aan de kant zet en vervolgens met een splijtende pass Oane Jacob Nauta 1 op 1 zet met de keeper en de bal via de keeper raak schiet.
Na de 2-0 begint WTOC beter te voetballen wat een aantal kleine mogelijkheden oplevert maar geen goals. Grootste kans is op slag van rust voor Jistrum. Routinier Arend Castelein speelt de bal zomaar bij de aanvaller van Jistrum in de voeten die alleen op keeper Geoffrie Hoiting af kan. Laatstgenoemde komt echter als winnaar uit de strijd en voorkomt de aansluitingstreffer.
Begin van de 2e helft zien we een ander Jistrum die meer druk naar voren probeert te zetten. WTOC speelt zich hier knap onderuit en krijgt meteen een grote kans via Bart Kempenaar wat een hoekschop oplevert. Hieruit word in de 47e minuut knap binnen gekopt door Daniel Bakker na mistasten van de keeper. Jistrum krijgt een aantal keren de kans om te counteren maar de defensie van WTOC weet hier goed mee om te gaan. In de 56e minuut word Daniel Bakker vervangen door Jaap de Bruin. Laatstgenoemde heeft maar 5 minuten nodig om op het scoreformulier te komen. Na een knappe dribbel van Nyckele Smeding die vervolgens op goal schiet, staat Jaap de Bruin zoals zo vaak op de juiste plek om binnen te werken 4-0. Hierna word Arend Castelein vervangen door Jelke Bijlstra.
WTOC speelt een knappe 2e helft met goed combinatiespel en creëert nog een aantal kansen maar de keeper van Jistrum wist erger te voorkomen. In de 77e minuut werd Sjoerd Jan Dijkstra uit voorzorg naar de kant gehaald. Hij werd vervangen door Roel Nicolai. In de 90e minuut kon WTOC nog één keer juichen. Een vrije trap door Nyckele Smeding werd knap raak geschoten 5-0. Helaas werden er in de blessuretijd nog 2 domme gele kaarten gepakt door Riemer Bijlstra en Geoffrie Hoiting. Volgende week de uitwedstrijd tegen Houtigehage.