Winnaar mooiste zomerfoto Lauwersmeer is bekend · Foto('s): Sjoukje Hofstede en Nanno Kranenborg
  Sjoukje Hofstede en Nanno Kranenborg

Winnaar mooiste zomerfoto Lauwersmeer is bekend

woensdag 28 oktober 2020

LAUWERSOOG – Een prachtig vergezicht vanaf een van de uitkijkpunten, een vogel die zich onbespied waant of een ondergaande zon weerspiegeld in het meer; Nationaal Park Lauwersmeer biedt het perfecte decor voor een bijzondere foto. En dus organiseerden we deze zomer een fotowedstrijd en riepen we mensen op om voor 1 oktober hun mooiste (zomer)foto, genomen in of bij het Nationaal Park in te sturen. En daar kwamen behoorlijk wat reacties op binnen; meer dan honderd inzendingen! Maar het was natuurlijk een wedstrijd en dus is er ook een winnaar. Omdat er zoveel mooie inzendingen waren, hebben we ervoor gekozen om zelfs twee winnaars te kiezen; een in de categorie ‘landschap’ en een in de categorie ‘flora en fauna’. Deze winnaars krijgen een cadeaubon van €50 die ze vrij kunnen besteden in de winkel van Activiteitencentrum Lauwersnest.

Vogelrijkdom Lauwersmeer

Sjoukje Hofstede maakte een bijzondere natuurfoto, die de vogelrijkdom van het Lauwersmeergebied toont. De regenboog maakt deze foto extra bijzonder. Zonder de regenboog was de foto veel saaier geweest. De combinatie met de zwerm grutto’s maakt de foto compleet en beeldvullend. Mooi standpunt; de horizon iets uit het midden geeft de regenboog meer ruimte. De voorgrond zorgt enigszins voor diepte door de twee rietpollen in het water. Mooi is de beweging in de foto, doordat de opvliegende vogels onscherp zijn tegenover de scherpe vogels in het water. En als sluitstuk de vliegende vogels precies voor de regenboog.

Het wilde natuurlijke landschap

De prachtige sfeervolle foto van Nanno Kranenborg laat meerdere elementen van het Lauwersmeergebied zien. De stenen op de voorgrond verwijzen naar menselijk ingrijpen en de rietkraag met bomen naar de wilde natuur. De schitterende wolkenpartij accentueert het wilde, natuurlijke landschap, prachtig gespiegeld in het water. Het bovenste deel van de foto zorgt voor symmetrie door de spiegeling aangevuld met de stenenpartij op de voorgrond die echt iets extra’s aan de foto meegeeft. De foto krijgt diepte door goed gebruik van de stenen op de voorgrond met de naar achter weglopende goudgele lijnen van de rietkraag. Het kleurgebruik is prachtig. Het ochtend- of avondlicht op de rietkraag en stenen geeft een prachtige warme sfeer aan de foto die verder uit veelal koele tonen bestaat.

Sfeerbeeld Lauwersmeer

Alle overige inzendingen zijn te bekijken op www.np-lauwersmeer.nl/fotowedstrijd. Zeker de moeite waard om een kijkje te nemen, het geeft een mooi sfeerbeeld van dit prachtige gebied. Wie weet komt er nog een vervolg op deze wedstrijd, hou hiervoor de social media kanalen van Nationaal Park Lauwersmeer in de gaten.

Auteur: Redactie RTVNOF
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.
Winnaar mooiste zomerfoto Lauwersmeer is bekend · Foto('s): Sjoukje Hofstede en Nanno Kranenborg
  Sjoukje Hofstede en Nanno Kranenborg

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 07:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 07:00 - 09:00
    Op naar het weekend!
    Peter Visser
  • 09:00 - 10:00
    Ontbijtpop
    Peter Kraft
  • 10:00 - 16:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 16:00 - 17:00
    Gerrit on Air!
    Gerrit Wijkstra
  • 17:00 - 18:00
    Skerp op de Middei
    Kees Bakker
  • 18:00 - 19:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 19:00 - 21:00
    Country Ranch
    Harry Ettema
  • 21:00 - 22:00
    The Elvis Experience (week 1)
    Jaap Melessen
  • 21:00 - 22:00
    Heerlijkheden uit het verleden (week 2)
  • 22:00 - 00:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?