Afgelopen zaterdag 29 juni startte de Weekend Nieuwsshow met de nieuwe rubriek ”Oer de Grinzen”, waarin aandacht wordt besteed aan de actualiteit in de omringende gemeenten Achtkarspelen, Tytsjerksteradiel en Ferwerderadiel. In de eerste editie was CDA wethouder in Achtkarspelen Jan Lammers te gast.
Tijdens het gesprek bleek dat Lammers het naar zijn zin heeft als politicus: ”Ik vind het prachtig om wethouder te zijn en het is nog mooier om dingen tot stand zien te komen, mijn passie mag duidelijk zijn.” Over de vraag of hij de lijsttrekker van CDA Achtkarspelen zal zijn tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in 2014: ”Ik durf heel eerlijk te zeggen dat ik het nog wel vier jaar zou willen doen, maar ik ga er niet over.”
Ook over samenwerking van Achtkarspelen was Lammers duidelijk: ”We hebben op dit moment een hele goede samenwerking met Tytsjerksteradiel op bepaalde onderdelen, we zijn aan elkaar gewaagd. Je kijkt naar wat we niet alleen kunnen, daar zoeken we samenwerking voor, terwijl het beleid bij de gemeenten blijft. Je hebt als gemeente je eigen identiteit.”
Lammers ziet niks in een door het CDA Dantumadiel voorgestelde fusie van alle Noord- Oost Friese gemeenten: ”We werken samen en kijken dan naar kosten, kwetsbaarheid en kwaliteit. Dat levert ons wat op. Het wil namelijk niet zeggen dat we er met een fusie meer op vooruit gaan en als het geen geld opleverd, dan hoef je ook niet samen te werken. ”