Weduwe Tjeerd Van Seggeren blijft langer in cel · Foto('s): Ben de Jager
  Ben de Jager

Weduwe Tjeerd Van Seggeren blijft langer in cel

woensdag 28 maart 2018

De weduwe van Tjeerd van Seggeren blijft nog drie maanden in voorlopige hechtenis in de politiecel. Dit werd woensdag bekend bij de pro-forma behandeling van de zaak in de rechtbank van Leeuwarden. In juli 2017 kwam Tjeerd van Seggeren uit Kollumerzwaag door een misdrijf om het leven, nadat hij het festival Freeze Forze in De Westereen had bezocht.

Een mogelijk scenario is volgens het Openbaar Ministerie dat Tjeerd en de verdachte sex hadden in een weiland nabij de kruising Fûgelsang-Bûterwei en dat hij daar een tik op zijn hoofd kreeg van een nog onbekende medeverdachte. De 33-jarige vrouw van Van Seggeren, zit al sinds 19 december 2017 in voorarrest. De politie hield lang vast aan het scenario dat de 37-jarige man aangereden zou zijn door een blauwe auto. Het onderzoeksteam heeft echter steeds meer bewijzen om aan te nemen dat Tjeerd met een hard/stevig voorwerp op het hoofd is geslagen, zo zijn er onder andere een zelfde soort verfsporen aangetroffen in de auto van de verdachte als in de schedel van het slachtoffer. Ook zou een getuige de verdachte samen met een nog onbekende persoon in de Mercedes van het stel op Tjeerd hebben zien staan wachten.

De telefoon van de 33-jarige Duitse vrouw is op het bewuste tijdstip in het weiland geweest (op maximaal 24 meter) waar het lichaam is aangetroffen. Ook zou DNA materiaal van de echtgenote aangetroffen zijn op de kleding en het geslachtsdeel van het slachtoffer. Justitie gaat er vanuit dat de vrouw niet alleen heeft gehandeld, maar kan ook nog niet precies aanwijzen welke rol zij wel heeft gespeeld in deze zaak. De officier van justitie ziet problemen in de relationele en financiële sfeer als een mogelijk motief, zo zou van Seggeren een levensverzekering van zes ton hebben afgesloten. Volgens het Openbaar Ministerie onderzocht de verdachte voorafgaand aan de fatale avond manieren om Tjeerd te vergiftigen. Zo zocht ze op internet naar insuline.

De vrouw zelf heeft altijd ontkend. Op de zitting zei ze: “Ik heb mijn man niet vermoord’. Haar advocaat Tjalling van der Goot vond het onderzoek te dun. ‘Alles wordt op bordje van mijn cliënt gelegd. Het oordeel is al geveld’.  De advocaat ging in op het bewijsmateriaal en liet weten dat er geen harde aanwijzingen zijn. Dat DNA op de kleding van het slachtoffer is aangetroffen is verklaarbaar omdat de vrouw als echtgenote regelmatig in contact kwam met de kleding. De verdachte was in de nabijheid van de latere plaats delict omdat zij haar man zou ophalen, aldus de advocaat.

De familie van het slachtoffer liet in een verklaring weten dat de wreedheid van de zaak met geen pen valt te beschrijven. De pijn, verdriet en onmacht bij de nabestaanden is enorm. Ook dankt de familie een ieder voor de betrokkenheid vanuit de gemeenschap en de politie en recherche voor de inzet in het onderzoek. De behandeling van de zaak is aangehouden voor maximaal drie maanden. De volgende terechtzitting zal naar alle waarschijnlijkheid een regiezitting betreffen waarbij de verdediging zo nodig onderzoekswensen aan de rechtbank kan voorleggen.

Auteur: Redactie RTVNOF
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.
Weduwe Tjeerd Van Seggeren blijft langer in cel · Foto('s): Ben de Jager
Weduwe Tjeerd Van Seggeren blijft langer in cel · Foto('s): Ben de Jager
  Ben de Jager

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 17:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 17:00 - 19:00
    Hitz op Tongersdei
    Sjoerd Gjalt de Vries
  • 19:00 - 20:00
    Jazz Go Blue
    Gert Nitters
  • 20:00 - 21:00
    Country Trail
    Albert de Vries
  • 21:00 - 00:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?