Achteraf was de goal die Tolbert in de tiende minuut scoorde een geschenk uit de hemel. VIOD werd in het eerste bedrijf van deze wedstrijd totaal van de groene mat gespeeld. Maar het leek wel of deze terechte tegengoal bevrijdend werkte. De zenuwen werden over boord gegooid en alle remmen gingen los. Eindelijk een wedstrijd met tegenstand van misschien wel de favoriet voor de KNVB districtsbeker Noord. V.V. Tolbert is een instituut in het vrouwenvoetbal. Met maar liefst vier dames en twee meisjes junioren teams is het één van de grootste verenigingen van Noord Nederland. Het team dat VIOD van de bekerfinale moest afhouden werd ook nog eens aangevuld met twee voetbalsters die normaliter in het eerste damesteam acteren (1e klas landelijk). Maar de beide coachen van VIOD, Jouke Dantuma en Anke Margryt hadden hun huiswerk (met dank aan WTOC die in de kwartfinale nog met 6-0 van Tolbert had verloren) goed gemaakt. Kuitenbijter Jelske Nijnke Hoekstra werd op Jessie Prijs, spits in de KNVB selectie onder de 17, geposteerd en de fysiek sterke Dyonda Spiegelaar op de supersnelle Kay Wekema.
Nadat Judith van der Veen ‘vergat’ VIOD op gelijke hoogte te brengen was het Hilde van der Meulen die spits Ilse van der Wal in de gelegenheid bracht om de gelijkmaker op het scorebord te zetten. De deze wedstrijd ongrijpbare Hilde van der Meulen scoorde zelf de 2-1 en stond aan de basis van het derde doelpunt, die Judith van der Veen vlak voor rust scoorde.
De tweede helft leek een kopie te worden van de eerste helft. Tolbert ging in een hogere versnelling spelen, maar trof het niet dat keepster Esther Veenstra in bloedvorm verkeerde. Toch moest zij ook capituleren op een afstandsschot. De vele toeschouwers verwachtten na dit doelpunt dat Tolbert de druk nog meer zou opvoeren. Maar de mentale weerbaarheid en de conditie van de ‘supergirls’ van VIOD gaven de doorslag. Hoofdrolspeelster tijdens het slot van de wedstrijd was Elissa Halbesma. Het vierde doelpunt werd uit één van haar zoveelste corners gescoord. Bij doelpunt nummer vijf ging de keepster van Tolbert niet helemaal vrij uit en het hoogtepunt van de avond was het laatste doelpunt. Op een weergaloze wijze krulde zij de bal uit een vrije trap achter de verbouwereerde goalie van Tolbert. Na het eindsignaal van de uitstekend fluitende Wessel Sikma barstte het feest los. Alle speelsters verdienen een dikke pluim voor deze geweldige prestatie. Nog nooit heeft een team van VIOD de bekerfinale van het district Noord gehaald. De finale is op zaterdag 6 juni in Hoogezand. De tegenstander zal moeten komen uit de wedstrijd VVAK – Weiteveense Boys ’87.
(C) Foto’s: VIOD