DOKKUM – De brandweer in Dokkum is zaterdagavond urenlang bezig geweest met het bestrijden van een brand in discotheek Club ’33 aan de Legeweg. Het vuur ontstond rond 21.15 uur en was korte tijd uitslaand. De brandweer wist de vlammen naar binnen te dringen, maar door instortingsgevaar kon de brand alleen van buitenaf worden bestreden. Discotheek Club33 in Dokkum kan als verloren worden beschouwd, laat de brandweer weten.
Tekst loopt door onder de video
Om het vuur beter te kunnen bestrijden, werd een sloopbedrijf ingeschakeld om een deel van het dak te verwijderen. Hierbij werd een hijskraan gebruikt. Even voor 03.00 uur keerden de eerste brandweereenheden terug naar de kazerne en werd gestart met nablussen. Bij de brand kwamen grote rookpluimen vrij, wat leidde tot de inzet van een NL-Alert. De brandweer maakte gebruik van twee hoogwerkers en een drone om de situatie beter in beeld te krijgen. Ondanks de intensieve inzet kon verdere schade aan het pand niet worden voorkomen.
“Een dak is natuurlijk bedoeld om water af te voeren en dan krijgen we niet echt koelend vermogen op die brand”, legt woordvoerder Marko Kinderman van de brandweer uit. “Rond 05.00 uur was de kraan van het sloopbedrijf operationeel.” Met behulp hiervan heeft de brandweer delen van het dak kunnen verwijderen en zo de brand in het dak en de rest van het pand kunnen blussen. Omstreeks 9.00 was men klaar met het nablussen en kan de schade worden opgenomen.
Toen het vuur ontstond, was de discotheek leeg. De schade aan het pand is echter groot en kan als verloren worden beschouwd, zegt de brandweerwoordvoerder. “Het dak is eraf gehaald en daaronder heeft de brand gezeten. Daar is alles zwart en er is veel water op gekomen, dus daar is inderdaad niet veel meer van over”, vertelt Kinderman. “Uiteindelijk is het voor de eigenaar niet meegevallen, maar voor de omgeving wel.”
Uit voorzorg werden naastgelegen woningen en appartementen ontruimd. In totaal moesten bewoners van twee woningen en vier appartementen elders de nacht doorbrengen, de eerste opvang was bij hotel De Abdij. De appartementen liepen rook- en waterschade op en zijn voorlopig onbewoonbaar. Op het moment dat de brand uitbrak, was de discotheek leeg. Er zijn geen meldingen van gewonden. De oorzaak van de brand is nog niet bekend en wordt onderzocht.