DE WESTEREEN – In een nieuwe serie van RTV NOF, Frysk & Ferneamd, gaan we op bezoek bij oude bekenden uit onze regio. Denk aan beroemde sporters uit de voetbal- of kaatswereld en artiesten uit de jaren zeventig. Samen bladeren ze door oude plakboeken en delen ze mooie herinneringen aan vroeger. In de serie laten wij zien hoe het leven was in hun hoogtijdagen en hoe het nu met hen gaat. In deze aflevering blikken we terug met Meindert Postma, die veel succes heeft gemaakt in de voetbalwereld.
Meindert Postma uit Kollumersweach begon als voetballer bij Friese Boys. Hier vielen zijn spel en vele doelpunten op, wat hem een loopbaan als prof opleverde die begon bij SC Cambuur. “Dat wie fansels in grutte stap foar my, fan in amateurklup nei de grutte stêd.” Later kwam er een scout van een club in Duitsland, maar Postma had daar geen goed gevoel bij. Hij vertrok naar SC Heerenveen, waar hij onder trainer Foppe de Haan een mooie tijd had en zelfs Eredivisie speelde, tegen clubs als Vitesse en Volendam. Ook speelde hij nog bij SC Veendam en kwam tot 24 wedstrijden in het betaalde voetbal.
Na zijn beste jaren keerde Postma terug naar zijn vertrouwde club: V.V. Friese Boys. Daar heeft hij nog lange tijd gevoetbald met zijn vrienden.