NOARDEAST-FRYSLAN – Op woensdag zijn er twee konijntjes achtergelaten op een opslagplaats voor bieten tussen Ie en Ingwierrum. Ze werden aangetroffen in een doosje met daarop de tekst: “Voor de spekkoper, veel succes ermee.”
Een vergelijkbaar doosje werd ook aangetroffen op een bietenopslagplaats in Eanjum. Echter, in dit geval waren de dieren al ontsnapt, met op het doosje de tekst: “Voor de vinder, wees er zuinig op.” De konijntjes zijn opgevangen bij de Fûgelpits in Moddergat. “Zo ga je niet met dieren om”, zegt vrijwilliger Rinaldo Korst.
Het gebeurt opvallend vaak dit jaar dat er dieren worden gedumpt. “Het is niet alleen in de vakantieperiode maar het hele jaar door. Nu zijn het konijnen, maar je ziet ook veel kittens, hanen, kippen en cavia’s. Ik zeg altijd: Neem gewoon contact op met een dierenambulance of een opvang als je van je dier af wilt.”