VIDEO: Jobinder onderzoekt alternatieven voor opstapplaatsen · Foto('s): RTV NOF
  RTV NOF

VIDEO: Jobinder onderzoekt alternatieven voor opstapplaatsen

maandag 09 december 2024

DAMWALD – Het bestuur van Jobinder, onder leiding van voorzitter Kees Wielstra, onderzoekt een oplossing voor het groeiende tekort aan chauffeurs en voertuigen voor leerlingenvervoer. Door een toename van leerlingen in het speciaal onderwijs en een krapte op de arbeidsmarkt, is het huidige systeem niet langer toereikend.

Een van de voorgestelde maatregelen is het invoeren van opstapplaatsen, waardoor minder busjes nodig zijn en de capaciteit efficiënter benut kan worden. Hoewel deze optie logistiek voordelen biedt, stuit het voorstel op weerstand bij ouders en scholen. De communicatie hierover heeft door tijdsdruk helaas minder zorgvuldig plaatsgevonden, erkent Wielstra.

Jobinder benadrukt dat alle mogelijke alternatieven op dit moment met spoed worden onderzocht om leerlingen vanaf 6 januari naar school te blijven vervoeren. Het bestuur wil zo snel mogelijk duidelijkheid bieden over de definitieve aanpak, met het oog op zowel praktische haalbaarheid als draagvlak bij betrokkenen, zo liet Wielstra zaterdag weten tijdens de uitzending van De Weekend Nieuwsshow bij RTV NOF.

Bekijk hieronder het gesprek met Wielstra over het leerlingenvervoer in de regio

Auteur: Redactie RTV NOF
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 18:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 18:00 - 19:00
    Lytse Klankjes
    Jikke Wiersma
  • 19:00 - 21:00
    Leafde foar Muzyk
    Klaske Ferwerda
  • 21:00 - 23:00
    De Smachtwacht
    Mark & Frank Spijkers
  • 23:00 - 00:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?