Het skeelerseizoen wordt bij skeelervereniging Ids in De Westereen (www.skeelerverenigingids.nl) traditiegetrouw geopend met een open dag. Deze keer op de spiksplinternieuwe baan aan de Badhuisweg in De Westereen.
De nieuwe baan telt zowel een tweehonderd meter wedstrijdbaan, de zogeheten piste, en een er omheen gelegen vierhonderd meter baan. Bovendien kunnen de skeelerneurs ook gebruik maken van de 1,2 kilometer lange wielerbaan van wielervereniging Otto Ebbens haar rondes rijdt.
Driekwart van de leden van Ids behoort tot de jonge garde. En dat was tijdens de open dag goed te zien. Het waren vooral veel jeugdigen die zich deze kans om met de skeelersport kennis te maken niet lieten ontglippen.
Skeeleren heeft veel weg van gewoon schaatsen. Als is de techniek ook wat anders. Voor de kleinsten was een speciaal attribuut voorhanden in de vorm van een rollator. Maar zeg nou zelf. Velen hebben het schaatsen toch ook gewoon achter de keukenstoel geleerd?
De officiële opening van de nieuwe baan vindt medio september plaats.
© Video: RTVNOF.nl/Paul Achterberg