DOKKUM – Zondagochtend bleek hoe groot de ravage is na de verwoestende brand in de nacht van zaterdag op zondag bij een kringloopwinkel en een hengelsportzaak aan de Wâlddyk.
Alles is verloren gegaan bij de uitslaande brand. Een nabijgelegen appartementencomplex aan de Houtkolk moest worden ontruimd. Wat de oorzaak van de brand is wordt nog onderzocht. De eerste melding van de brand in de loods van De Sneuper, die met de achterkant aan het water van de Dokkumer Ee Iigt, kwam zaterdagnacht om tien voor twaalf.
Met veel materieel is het gelukt om het vuur om half drie onder controle te krijgen. De bewoners van het appartementencomplex sliepen afgelopen nacht bij familie of in een hotel, diverse ramen waren door de hitte gebroken. Diverse voertuigen op de parkeerplaats raakte door de hitte beschadigd. Er raakte bij de brand niemand gewond.
BEKIJK HIERONDER DRONE BEELDEN VAN DE SCHADE