HEGEBEINTUM – Het is aftellen geblazen voor het nieuwe kennis- en informatiecentrum te Hegebeintum. Op dinsdag 10 augustus opent het spiksplinternieuwe gebouw haar deuren voor bezoekers.
Het nieuwe gebouw moet veel nieuwe bezoekers trekken, maar ‘het moet hier geen invasie worden van Chinezen natuurlijk’, zegt Rits van der Ploeg, voorzitter van Stichting Terp Hegebeintum.
Een bijzonder pronkstuk in het museum is de meterslange boorkern. Rits: ,, Je kan aan de hand van de bodem en de bijbehorende tijdlijn zien hoe mensen vroeger precies geleefd hebben. Alles wat er in de grond gevonden is, wordt beschreven en zo weten we wat er precies gebeurde in die tijd.”
Naast de archeologische expositie, kunnen bezoekers een kopje koffie drinken, informatie krijgen over de omgeving en is er een souvenir shop. Op de tweede verdieping komen nog diverse exposities van onder andere It Fryske Gea en It Wetterskip.
Dinsdag 10 augustus is het museum open voor bezoekers. In september vindt er nog een officiële opening plaats.