KOLLUMERSWEACH-FEANKLEASTER – Zaterdag 14 oktober was het weer Himmeldei in Kollumersweach en Feankleaster. Plaatselijk Belang is blij dat er weer zo veel vrijwilligers aanwezig waren in Dorpshuis de Trije Doarpen in Kollumersweach, waar gestart werd met koffie en gebak.
Plaatselijk Belang vindt het organiseren van deze Himmeldei, die 1 keer per jaar wordt georganiseerd, erg belangrijk vanwege een stukje bewustwording. Onder de vrijwilligers op de Himmeldei aanwezig, zijn er ook vaste vrijwilligers, die regelmatig langs de wegen te vinden zijn om afval op te zoeken. Er waren zaterdagochtend ongeveer 16 vrijwilligers. Zij kregen allen een route toebedeeld en werden de handschoenen, hesjes, grijpers en vuilniszakken uitgedeeld, die beschikbaar waren gesteld door de Gemeente Noard-east Fryslân.
Op veel plaatsen is het wel redelijk schoon te noemen, ook mede dankzij de vaste vrijwilligers. Wat wel een bijzondere vondst was, waren een zestal telefoonhoesjes nog in de verpakking. Deze werden in Feankleaster uit de sloot gevist. Na afloop van de actie werden de volle zakken klaargezet voor de reinigingsdienst NEF, die ze maandag ophaalt. Er was voor iedereen als waardering een heerlijk stamppotbuffet, aangeboden door Plaatselijk Belang.