Jannie Sijtsma en Sietske Hoekstra hebben als groepsleerkrachten van De Twine (basisschool voor speciaal onderwijs) in Dokkum dagelijks de onderbouwleerlingen onder hun hoede. De twee bevlogen docenten sloegen dit jaar tijdens de Kinderboekenweek de handen ineen om middels een musical een leesboek tot leven te wekken. Ze baseerden hun musical op ‘Rikki en zijn vriendjes’ van Guido van Genechten, waarin zowel het thema van de Kinderboekenweek, ‘vriendschap’, als het motto ervan, ‘kom erbij’ recht kon worden gedaan.
Dinsdagmiddag werd de musical in de gymzaal van De Twine twee keer ten tonele gevoerd. Eerst voor medeleerlingen en later voor ouders en familieleden. Al tijdens het schminken vooraf waren de kinderen behoorlijk gespannen en die spanning liep op het podium nog eens flink op. Toch wist ieder tot konijntje omgedoopt kind daar zijn plek te vinden en het juiste spelletje te spelen met zijn vriendjes: koprol-flapdrol, wortellopen, vliegertje en nog veel meer. Spelletjes, waaraan konijn Pom niet durfde mee te doen, totdat konijn Rikki hem moed insprak. Uiteindelijk speelden de verschillend gekleurde konijnen niet meer per kleur een eigen spel, maar deed iedereen in alles met elkaar mee. Zo kwam het tot een cluster van spelletjes oftewel het supermegacoolste spel.
De kinderen gingen helemaal op in het spelletjestoneel en zongen mooie liedjes als ‘Kom uit je hol’ en ‘Hip, hip, hop’. Juf Sietske hielp hen middels het in fragmenten voorlezen van het boek de verhaallijn in het oog te houden en juf Jannie dirigeerde hen met behulp van een tamboerijn naar de juiste locaties op het podium. De musical viel bij het publiek geweldig in de smaak en na een enorm applaus ‘Hip-hop’-te dit lekker mee met het onvergetelijke ‘Hip, hip, hop’- lied.
Tekst: Rennie Veenstra