Donderdag avond voorafgaand aan de wedstrijd moesten de dames zich ook al even van de beste kant laten zien. De presentatie van de nieuwe outfit vond namelijk plaats. In het nieuw gestoken door Bakkerij Van der Bijl te Kollum alsmede gevestigd te Buitenpost, Drogeham en Dokkum vond er een heuse “fotoshoot” plaats. Sieb en Meta van der Bijl waren zeer verrassend bij de Van der Bijhal verschenen op de “Van der Bijl bakfiets” en van deze bakfiets werd handig gebruik gemaakt voor het maken van de foto’s.De speelsters van Triumphera dames 1 stellen de sponsoring zeer op prijs en Sieb en Meta van der Bijl werden dan ook door de dames hartelijk bedankt.
Donderdag 6 november werd de derde thuiswedstrijd Triumphera dames gespeeld. Dat de dames op de thuisbasis beter uit de voeten komen is bekend hier moeten dan ook de punten worden binnen gehaald. Middels een nieuwe tactiek – het inbrengen van een libero – moet er meer rust in het team komen wat tijdens de wedstrijd prima is gelukt.Dat de dames de 1e set even “op gang” moeten komen mag worden gezegd maar ondanks de nieuwe tactiek werd er prima gespeeld en werden er hier en daar prima punten binnen gehaald. Toch moesten de Van der Bijhal dames de eerste set laten aan de uitploeg, uitslag: 18-25.Vol goede moed gingen de dames van start in de 2e set maar door een blessure van de spelverdeelster van de tegenpartij waren onze speelsters toch wat van slag maar probeerden de set toch zo goed mogelijk te hervatten. Met hier en daar een opleving werd de set echter met verlies afgesloten.Trainer Wouter de Vries alsmede de speelsters wisten dat er meer te behalen was in deze wedstrijd en moesten er nog een “tandje” bovenop doen, met andere woorden”; niet meer lief zijn en gaan tot het uiterste”. Deze woorden werden goed door de Triumphera dames opgepakt en met mooie rally’s, serves en spectaculaire punten (overigens tijdens de gehele wedstrijd) werd de 3e set toch met overtuiging binnengehaald, uitslag 25-17.De Triumphera dames wisten het zeker: de 5e set moest er ook komen maar daarvoor moest de 4e set ook nog voor worden gewonnen. Met een fanatieke ploeg zowel in het veld als op de bank werd er toch een aardige voorsprong opgebouwd. De geroutineerde ploeg uit Beetsterzwaag hadden tot opdracht gekregen om meer tactische ballen te spelen zowel in het centrum als in de hoeken van het veld. Hierdoor werd de voorsprong ingekort en de tegenstander ging met deze trucjes verder. Diverse ballen werden van de grond gehaald maar toch moesten de dames de 4e set ook laten aan de uitploeg.Ondanks de nederlaag kunnen de Van der Bijhal dames terugzien op een mooie fanatieke wedstrijd met als conclusie dat met het spel zoals vanavond werd gespeeld de eerste overwinning toch op korte termijn zal moeten worden binnengehaald.
Volgende week moeten de dames het terrein van de dames van HVC Harkema betreden, de wedstrijd wordt om 20.30 uur gespeeld. De eerstvolgende thuiswedstrijd wordt pas in het nieuwe jaar gespeeld.
Foto’s Sake Beerstra.