REGIO – Medewerkers van Arriva gaan komende donderdag 2 februari staken. Het gaat om spoorpersoneel dat vanuit Leeuwarden werkt. Dat melden FNV, CNV en machinistenvakbond VVMC aan RTV Noord.
De vakbonden en de vervoerders zijn het al weken niet eens over de nieuwe cao voor treinpersoneel. Voor Arriva medewerkers geldt een andere cao dan voor NS-personeel: daar geldt een eigen cao en NS-personeel staakt dus niet mee. De bonden eisen meer loon en minder werkdruk. De loonsverhoging van 8 procent, die werkgevers hebben voorgesteld, is wat hen betreft te weinig. De staking staat los van de landelijke staking van vijf dagen, die vanaf maandag 6 februari op de planning staat.
Arriva houdt zich niet aan concessie, Provincie Fryslân dreigt met boetes
De provincie Fryslân stelt vervoerder Arriva in gebreke wegens het niet naleven van meerdere eisen uit de Concessie Regionaal Spoorvervoer Fryslân 2020-2035. Het gaat onder meer over de inzet van en communicatie rondom trein vervangend vervoer en de mogelijkheid om bij dit vervangend vervoer in en uit te checken. Als op korte termijn niet aan de eisen wordt voldaan, kan de provincie overgaan tot het opleggen van boetes.