Mensen met een handicap kunnen veel meer dan vaak wordt gedacht. Sporten gaat bijvoorbeeld nog hartstikke goed. Dat werd de leerlingen van groep 7/8 van CBS “Op de Hoogte” wel duidelijk toen Hendri Zeilstra een les verzorgde over gehandicapten die in een rolstoel sporten.
Dit gebeurde in het kader van het schoolproject (S)cool on Wheels. Dit is een landelijk project van Fonds Gehandicaptensport, in samenwerking met Gehandicaptensport Nederland. Hendri vertelde eerst wat over zichzelf. Daarna liet hij een filmpje zien over mensen met een handicap en wat die nog allemaal kunnen. “Dat vonden wij heel knap”, laten de leerlingen weten. In de gymzaal waren meerdere rolstoelen neergezet.
Hendri legde uit wat de leerlingen moesten doen. Eerst gingen de leerlingen een paar rondjes rijden om te oefenen. Toen ze allemaal een aantal keren aan de beurt waren geweest, gingen de leerlingen teams maken en basketballen. Daarna deden de leerlingen nog een wedstrijd wie het snelst kon ‘rolstoelen’. De leerlingen hebben veel plezier gehad en veel geleerd.
© Foto’s: RTV Noordoost-Friesland