Rose Lea, Jeltje Wijnsma en Jannah van der Velde Fries Kampioen ACRO
Zaterdag 19 maart 2011 was de Friese titelstrijd Acro voor pupillen en D niveau in de turnhal te Sneek. Vier teams o.l.v. Wilma Schouwstra van GVV uit Feanwâlden deden mee aan deze wedstrijd en behaalden prima resultaten.
Zaterdag 19 maart 2011 was de Friese titelstrijd Acro voor pupillen en D niveau in de turnhal te Sneek. Vier teams o.l.v. Wilma Schouwstra van GVV uit Feanwâlden deden mee aan deze wedstrijd en behaalden prima resultaten.
Een strakke oefening met veel uitstraling op een circusmuziekje kreeg het publiek te zien van Jeltje Wijnsma, Rose Lea en Jannah van der Velde. De individuele elementen waren van een hoog niveau zo kreeg het publiek oa een arabier salto te zien die gelijker tijd werd uitgevoerd door de onderpartners. Fraaie balans elementen die zeer beheerst werden uitgevoerd. De pupillen categorie is een opstap niveau ricghtig de A jeugd en het jonge trio heeft laten zien deze oefenstof prima te beheersen. Een 8.10 van de jury voor artistieke en hetzelfde puntenaantal van de technische jury leverde deze dames de Friese Titel op.
Bij de trio’s D kwamen twee GVV teams in actie. Neelie Wijma, Ytsje de Jong en Femke Postma mochten als eerste de wdstrijdvloer betreden. De muziekkeuze was het zeer gedragen “Schindlers List” Het karakter van de muziek kwam duidelijk terug in de bewegingen die een acrooefening zo speciaal maken. Artestiek leverde het 8.35 op en technisch werden ze beloond met 8.15. Helaas werd een element te kort aangehouden wat 0,30 aftrek oplevert en zo kwamen ze uit op een 5de plaats. Trude Bergsma, Elsien Zijlstra en Joan Ellens was het tweede team van GVV. Het team van had de oefening gemaakt op Arabische muziek en kregen voor het vrolijke geheel exact dezelfde punten 8.35 als hun clubgenootjes. Ook de hoog en strak geworpen salto’s en strakke balanselementen leverden 8.15 op. Dit team maakte echter geen tijdsfout en mocht dan ook het zilver in ontvangs nemen.
GVV heeft dit jaar maar één D duo, Wendy Kastelijn en Sigrid Steenbergen, deze twee dames doen het voortreffelijk op een Spaanse bolero. Na een 5de plaats tijdens de plaatsingswedstrijd wisten ze nu de jury te overtuigen van hun kunnen en belanden net naast het podium op de 4de plaats. Al met al een prima resultaat en uitgangspositie voor alle vier teams die volgende week weer aan mogen treden tijden de districtskampioenschappen die gehouden worden in Surhuisterveen.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.