AMELAND – Reddingboot Maria Hofker is tijdens een zoekactie gekapseisd bij Ameland. Drie van de vier opvarenden zijn doormiddel van een SAR-helikopter uit het water gehaald en maken het goed.
De reddingboot was onderweg naar Terschelling waar donderdagavond een grote zoekactie bezig was naar een vermiste zwemmer. Er wordt met reddingsboten van de KNRM, een vliegtuig van de Kustwacht en een SAR-helikopter gezocht naar de zwemmer.
De zoekactie vindt plaats aan de Noordzeekant van Terschelling. Vermoedelijk is er een man met een groene zwembroek vermist. De politie, een ambulance en een helikopter van de veiligheidsregio zijn ook aanwezig.
Rond kwart voor 11 is de zoekactie beëindigd. Het zoekgebied is intensief afgezocht. Vanuit de lucht en op het water. De persoon is niet aangetroffen. De NH90-helikopter van Defensie maakt nog een laatste zoekslag met nachtkijkers. Deze helikopter vloog in de buurt en kon daardoor meehelpen.
De Kustwacht over de zoekactie
Vanavond zijn de redders van Terschelling en Ameland gealarmeerd voor een vermiste zwemmer. Tijdens het zoeken is reddingboot Maria Hofker van KNRM Ameland gekapseisd. Gelukkig maken de vier redders het goed. De zoekactie naar de drenkeling gaat door. pic.twitter.com/iLoH7pCO4h
— KNRM (@KNRM) August 26, 2021