Zaterdag 5 september werd er in Sneek een majorette- en twirlconcours gehouden in Sneek. Dit gebeurde onder de vlag van de NBTA. Voor een aantal solisten van Release de start van het tweede gedeelte van het twirlseizoen.
Het werd een goede start. Ketsia Gruintjes deed aan twee onderdelen mee in de juvenile klasse. Met haar Twirling1baton behaalde ze een eerste plaats, ook met haar Solo dancetwirl werd ze eerste en plaatste ze zich voor de voorrondes van de Nederlandse kampioensschappen.
Fleur Rosa Braaksma liet een voortreffelijke routine zien aan de jury, ze deed mee in een enorm deelnemersveld. Desondanks haalde ze een zevende plaats in de Juniorenklasse beginners.
Emmaly Bakker en Marije Kok werden eerste met hun Duotwirlingroutine in de juniorenklasse, als solisten deden ze het ook goed. Met hun dancetwirl op intermediate niveau behaalde Marije brons en Emmaly een vierde plaats.
Samantha Gjaltema deed mee met haar dancetwirl in de senioren intermediateklasse. Ze zette een prachtige show neer. Dit werd beloond met een vijfde plaats in een heel sterk deelnemersveld. Een prima prestatie.