Zondagmiddag van 15.00 tot 16.00 uur was er voor kinderen in de leeftijds-klasse van 7 tot 12 jaar, ouders, familie en vrienden in Theaterkerk Nes een leuk programma over wat er langs en op het Werelderfgoed ‘’het wad’’ zoal is te beleven.
Een bijzondere en leerzame invulling van het programma was deze middag speciaal op de kinderen gericht.
Anke Bijlsma verwelkomde een ieder en in het bijzonder alle kinderen. In samenwerking met diverse provincies en regiovertegenwoordigers zijn de boekjes Altijd Wad Pad, zowel in het Nederlands als ook in Duits uitgegeven. Zo kunnen de toeristen het in eigen taal lezen. Leave Hofstede, zelf één van de aanwezige kinderen, vertelde over wat er zoal in de boekjes te lezen en beleven valt.
De verhalen en de routes in dit boekje zijn speciaal voor kinderen ontwikkeld. Samen met hun ouders kunnen ze op ontdekkingstocht, ook is er een app te downloaden. Daarna was het de beurt aan verhalenverteller Sytze. Hij vroeg de kinderen naar voren te komen en vertelde hun een spannend verhaal over Rixt van het Oerd. Hij nam als het ware de kinderen aan de hand mee in dit stoere avontuur welke zich afspeelde op en rondom de zee. waren er twee reddingswerkers van de KNRM. Zij hadden een opblaasbaar vlot bij zich welke gemaakt was om drenkelingen via het water en slik naar de kant te brengen. In hun verhaal vertelden ze de kinderen en overige aanwezigen wat zij zoal doen en wat zij beleven. Eén van de kinderen mocht zelfs een heus ‘’reddings-pak’’ aantrekken.
Als laatste konden alle kinderen enthousiast mee zingen met Aafke Zuidersma. Zij begeleidde haar zelf op gitaar en samen met de kinderen stonden ze te springen en te swingen op het podium. Ook de overige aanwezigen ontkwamen niet aan het actief meedoen. Actief betrokken personen en organisaties zoals Monique Pruyt van Provincie Friesland en Gelly Talsma van De Culturele Onderneming zorgden aan het einde dat alle kinderen met “De Altijd Wad Pad” boekjes naar buiten gingen. Het ontdekken van alles wat het Wad te bieden heeft kan beginnen. Een zeer geslaagde culturele middag in Theaterkerk Nes!
Voor meer foto’s zie Facebookpagina: Peters Foto Nieuws of Theaterkerk Nes.