FEANWÂLDEN – In de Schierstins is voor vrijdag 18 maart een Perzische Avond georganiseerd. De avond met het vluchtverhaal van Ahmad, Perzische gedichten en verhalen, en Perzische hapjes en drankjes begint om 19.30 uur. Het wordt een soort duizend-en-één-avond.
De Perzische avond is geweven rond de sinds kort in Feanwâlden wonende Iraanse vluchteling Sander Terphuis. Hij is in 1972 als Ahmad Qeleich Khany in Teheran geboren. Douwe Kootstra interviewt hem n.a.v. zijn boek ‘De worstelaar’, over zijn vlucht, zijn integratie en de opbouw van een compleet nieuw bestaan in Nederland en Fryslân, inclusief een Friese partner.
Romkje Bosma leest Perzische gedichten voor, Sander vertelt over de Perzische literatuur en cultuur en tussendoor brengt verhalenverteller Douwe Kootstra enkele korte volksverhalen uit het beroemde boek ‘De vertellingen van duizend-en-één-nacht’.
Het programma wordt ‘opgelekkerd’ met muziek, hapjes en drankjes uit het vroegere vaderland van Sander Terphuis. Een bijzondere avond, zeker omdat die rond het Perzische nieuwjaar is (20 maart). Inlichtingen en reserveringen via info@schierstins.nl en tel. 0511 472937.