Een 61-jarige parkeerwachter van de gemeente Dongeradeel is vrijdag omstreeks 14.00 uur op De Markt mishandeld. Een 51-jarige inwoner van Ternaard werd korte tijd later door de politie in Brantgum als verdachte aangehouden.
De parkeercontroleur werd volgens getuigen vanuit een auto door een man aangesproken op het feit dat hij een bekeuring voor een parkeerovertreding had gekregen. Toen de parkeercontroleur daar niet op reageerde stapte de man uit de auto en sloeg hem met een vuist tegen het hoofd. Het slachtoffer ging daarop onderuit, waarna de man hem ook nog een keer trapte. De man stapte weer in de auto en reed weg.
Het slachtoffer werd per ambulance naar het ziekenhuis in Dokkum vervoerd. Daar werd geconstateerd dat hij hoofdwonden en een hersenschudding had opgelopen. Getuigen konden het kenteken van de auto noteren, waarop de politie de auto rond 15.30 uur in Brantgum staande kon houden. De bestuurder, een 51-jarige inwoner van Ternaard, werd aangehouden en op het politiebureau ingesloten.