MODDERGAT – Deze week wordt er nog hard gewerkt op de locatie van de Wadopera, het operastuk dat buitendijks wordt opgevoerd van 10 t/m 24 september.
Wie het dorp binnen rijdt heeft het nog niet meteen door maar buitendijks achter de zeedijk wordt onder andere door licht, – geluidsmensen en podiumbouwers op deze unieke locatie gewerkt aan het podium voor de Wadopera Peter Grimes. Daarnaast is in het dorp een grote ontvangst en catering tent neergezet. Het publiek kan vervolgens via een loopbrug over de zeedijk naar het Wadopera locatie lopen.
Aangrijpend verhaal
Achter de dijk wordt van 10 t/m 24 september het aangrijpende verhaal van visser Peter Grimes vertolkt. De Wadopera toont het benauwde en soms benepen leven in een kleine vissersgemeenschap. Met prachtige beeldende muziek van componist Benjamin Britten nemen dirigent Arnaud Oosterbaan en regisseur Paul Carr het publiek mee naar een kleine, met zichzelf worstelende gemeenschap.
Twee derde bezetting
Door de corona maatregelen mogen van de 2200 zitplaatsen maar een 1600 worden bezet. Door de organisatie is de keus gemaakt om de 600 ‘afvallers’ een andere datum aan te bieden. De toeloop naar de Wadopera is zo groot dat er al met een wachtlijst wordt gewerkt. Want de kans om een opera mee te maken met 150 zangers, acteurs en musici op het podium met als achtergrond het Wad, wordt wellicht nooit weer gekregen. Voor meer informatie of reservering kijk op Wadopera.nl