Vanavond was er in de Colle te Kollum ondernemersbijeenkomst van de presentatie Gouden Driehoek. De Gouden Driehoek is formeel een Stichting opgericht waarin Henk Stam, Bearn Bilker en Joop Wolters plaats hebben genomen. Deze Stichting is niet bedoeld als een bureaucratisch overlegorgaan maar is simpelweg opgericht om gebruik te kunnen maken van bepaalde financierings- en subsidiestromen voor het platform de Gouden Driehoek.
Tijdens deze ondernemersbijeenkomst werd de Gouden Driehoek en het project database toegelicht. Openingswoord werd gedaan door S.Baarda voorzitter OSK presentatie over het platform , “De Gouden Driehoek” werd gepresenteerd door de heer Bearn Bilker. Introductie van de ondernemersenquête werd door Jenna Bottema gepresenteerd. . Presentatie over arbeidsmarktverkenning werd door de heer Gaby Thijssen gedaan. Binnenkort start een enquête onder ondernemers in Kollumerland. Uit dit onderzoek moet blijken wat de situatie is ten aanzien van het opleidingsniveau en de personeelsbehoefte. Tijdens deze avond wordt de eerste enquête live door een ondernemer ingevuld.
Aanleiding:
Oudere werknemers verlaten de arbeidsmarkt, jongeren stromen binnen. Ondernemers staan voortdurend voor de uitdaging om voldoende kennis en kunde binnen de bedrijven te organiseren. Scholen kunnen daar een belangrijke rol in vervullen. Ook in Noordoost Friesland is een goede samenwerking tussen het georganiseerd bedrijfsleven en de scholen van belang. Om deze samenwerking verder te brengen is onlangs de stichting Gouden Driehoek opgericht. Als eerste activiteit brengt de Gouden Driehoek in beeld welke wensen er bij ondernemers leven op het gebied van onderwijs en scholing.
Wij voeren daarvoor een gericht onderzoek uit bij het hele bedrijfsleven in de regio Noordoost Friesland. Op deze manier ontwikkelen we een database waar scholen en bedrijven van kunnen profiteren. Wij stellen niet alleen vragen aan u, het is ook mogelijk om vragen aan scholen of aan uw collega-ondernemers te stellen.
Het platform “De Gouden Driehoek” rust op twee peilers: overtuiging en actie
De overtuiging is, dat de regio de moeite waard is, de overtuiging dat hier mooie kansen liggen, voor de jeugd, de inwoners en de voor de ondernemers. Daarom willen de diverse ondernemersverenigingen in de regio actief meedoen in dit netwerk. Ondernemers voelen zich mede verantwoordelijk voor de omgeving waarin zij ondernemen. Dat is één kant, maar we doen ook mee om er voor te zorgen dat de samenwerking niet blijft hangen in beleidsplannen en rapporten. Ondernemers begrijpen dat er beleid moet zijn, je moet stilstaan bij de problemen van overmorgen, maar we willen ook een antwoord op de knelpunten van vandaag. Daarom willen we in het platform “de Gouden Driehoek” niet alleen overtuiging delen en uitdragen, maar ook concrete acties ondernemen.
Dat doen we niet in het wilde weg. Wij willen onze activiteiten afstemmen op het Sociaal Economisch Masterplan. Dat is een plan met acties waarin de gemeenten in onze regio samen een koers uitzetten voor de komende jaren.
Om ook in Noordoost Friesland ( Dongeradeel, Dantumadiel, Achtkarspelen, Kollumerlandc.a.en Tytsjerksteradiel) de samenwerking tussen het onderwijs en het bedrijfsleven verder te brengen is de Stichting De Gouden Driehoek opgericht.
© Foto’s: Sake Beerstra