Noardeast-Fryslân gaat zich inzetten voor ‘100% dekkend AED-Netwerk’ · Foto('s): RTV NOF
  RTV NOF

Noardeast-Fryslân gaat zich inzetten voor ‘100% dekkend AED-Netwerk’

vrijdag 03 februari 2023

KOLLUM – De fracties van S!N, VVD, Gemeentebelangen en FNP hebben bij de raadsvergadering van 26 januari een motie ingediend over het ‘AED-Netwerk’, in de gemeente Noardeast-Fryslân. Burgerhulpverleners krijgen via HartslagNu, het reanimatie oproepsysteem van Nederland, een melding als er een reanimatie in hun omgeving is. Het is op dit moment niet altijd duidelijk of en waar er een AED beschikbaar is, omdat niet alle AED’s zijn aangemeld bij HartslagNu. Verder willen de partijen een onderzoek naar wat er organisatorisch nodig is om te komen tot een 100% dekkend netwerk.

‘Missen van AED die er wel hoort te zijn’

S!N kwam met een voorbeeld van een ondernemer die bij een noodsituatie naar een locatie ging waar hij verwachte een AED aan te treffen, maar deze daar niet aanwezig was. Ook FNP kwam met een voorbeeld waarin HartslagNu verwees naar een AED in een ander dorp terwijl er in het dorp waar de reanimatie plaatsvond drie aanwezig zijn. Volgens de partij zijn er volgens de kaart op de website van HartslagNu acht witte vlekken waar geen AED aanwezig is, maar mogelijk dus wel kan zijn. Ook VVD en Gemeentebelangen willen dat het goed in kaart wordt gebracht.

De PvdA deed een verzoek om ook op lagere scholen te starten met opleiding van reanimatietechnieken. Het CDA vraagt zich onder andere af of dit onderwerp niet bij de Veiligheidsregio ondergebracht hoort te worden. Wethouder Jouke Douwe de Vries reageerde positief op de motie.

Juistheid van gegevens is van levensbelang

RTV NOF heeft de laatste rapportage van HartslagNu over de gemeente Noardeast-Fryslân in haar bezit. De omroep heeft contact gehad met HartslagNu en deze geeft aan dat zij voor de gegevens mede afhankelijk is van de eigenaren van de AED’s. Deze moeten wijzigingen doorgeven aan de organisatie en nieuwe AED’s ook aanmelden. De juistheid van de gegevens kan van levensbelang zijn. Ook staat in het rapport een lijst met locaties met AED’s waarvan HartslagNu aanbeveelt om deze te vernieuwen in verband met de ouderdom van de AED. De maximale levensduur is tien jaar volgens HartslagNu.

De motie over de AED’s werd raadsbreed aangenomen en de wethouder gaat deze breder oppakken en neemt naast het organisatorische deel ook scholing mee om uiteindelijk uit te zoeken wat er financieel nodig is. De gemeente gaat samen met HartslagNu het onderzoek opstarten.

Auteur: Redactie RTV NOF
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 07:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 07:00 - 08:00
    Harteklanken
    Non-stop
  • 08:00 - 10:00
    Klankbord
    Geestelijk verzoekplaten programma
  • 10:00 - 12:00
    Op 'e Hichte
    Nieuws uit Achtkarspelen & Tytsjerksteradiel
  • 12:00 - 14:00
    De Weekend Nieuwsshow
    Nieuws uit Dantumadiel & Noardeast-Fryslân
  • 14:00 - 18:00
    Rûnwei Sport
    Live verslag van sport uit de streek
  • 18:00 - 20:00
    Hollandse Toppers
    Tinus Kempenaar
  • 20:00 - 22:00
    Hollands op zijn Best
    Joege en Jikke
  • 22:00 - 00:00
    Hit Tijdmachine
    Dicky Denkers
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?