Nieuwe brandweerkazerne korps Hollum ingebruik genomen · Foto('s): 

Nieuwe brandweerkazerne korps Hollum ingebruik genomen

donderdag 03 september 2009

Donderdagmiddag heeft de officiële opening en daarmee de ingebruikname van de nieuwe brandweerkazerne van korps Hollum plaatsgevonden. Burgemeester dhr. A. de Hoop van Ameland arriveerde in uitrukkleding met een aantal brandweerlieden op een door een paard getrokken oude brandspuit bij de kazerne, waar korpsleden,familie en genodigden zich inmiddels hadden verzameld. Verleden en heden werden zo op symbolische wijze uitgebeeld.


In zijn openingstoespraak verhaalde de burgemeester ondermeer over de moeizame weg die uiteindelijk leidde tot deze prachtige en functionele brandweerkazerne. Zo verhaalde de burgervader over de vraag van een aantal raadsleden of het in stand houden van twee brandweerkorpsen,Hollum en Nes wel noodzakelijk zou zijn. Tot grote opluchting van beide korpsen wees onderzoek uit dat dit wel degelijk het geval was. Al met al zou het zo’n 7 jaar duren voor het nieuwe onderkomen uiteindelijk gereed was. Een onderkomen waar korps Hollum en gemeente Ameland trots op mogen zijn. Een onderkomen waar de vrijwillige hulpverlener bovendien recht op heeft,aldus burgemeester de Hoop.


Ook brandweercommandant dhr. W.Kiewiet sprak een woord van dank richting gemeente en niet in de laatste plaats de werkgroep,gevormd door vrijwilligers van korps Hollum. Mede door inzet van deze mensen is de nieuwbouw mogelijk gemaakt. Ook installatiebedrijf Faber & Wijnberg te Hollum viel een woord van dank ten deel voor het beschikbaar stellen van een loods,van waaruit de laatste jaren werd uitgerukt omdat het oude onderkomen bij het reddingsmuseum niet langer beschikbaar bleek.


Tot slot kwam dhr. H. vd Veen van brandweer Noord Oost Fryslân aan het woord,waar vanaf 1 januari 2010 ook de brandweerkorpsen van Ameland aan worden toegevoegd. Dhr vd Veen wees ondermeer op het belang van samenwerking en onderstreepte dit door de overhandiging van een laptop voor instructie en trainingsdoeleinden. Hierna kon de burgemeester de officiële openingshandeling verrichten door het hijsen van de brandweervlag.


© Foto’s: René van der Ploeg

Auteur: Redactie RTVNOF
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.
Nieuwe brandweerkazerne korps Hollum ingebruik genomen · Foto('s): 
Nieuwe brandweerkazerne korps Hollum ingebruik genomen · Foto('s): 
Nieuwe brandweerkazerne korps Hollum ingebruik genomen · Foto('s): 
  

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 17:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 17:00 - 18:00
    Ouwe Meuk
    Leo Smidt
  • 18:00 - 19:00
    Willem yn 'e Jûn
    Willem Mulder
  • 19:00 - 20:00
    Fryslân Fan
    Jaap van der Laan
  • 20:00 - 21:00
    Werom yn de tiid
    Sietse Weistra
  • 21:00 - 00:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?