De bouw van de multifunctionele accommodatie (mfa) in De Westereen, beter bekend als de nieuwe brede school komt steeds meer in zicht. De Westereen krijgt de eerste echte brede school van Dantumadiel. In deze brede school worden twee basisscholen, de bibliotheek, de kinderopvang en de peuterspeelzaal ondergebracht.
Voordeel van deze gezamenlijke huisvesting is dat er kansen ontstaan voor optimalisering van het taalaanbod en daarmee het verhogen van de taalresultaten. Daarnaast zijn in de directe omgeving van de school verschillende sportvoorzieningen waardoor er ook mogelijkheden ontstaan om onderwijs, zorg en sport (vrije tijd) en opvang goed op elkaar af te stemmen.
De basisscholen binnen de brede school zullen in overleg met de voorschoolse partners een doorgaande leerlijn van nul tot twaalf jaar ontwikkelen. In het voorjaar 2015 zal de oplevering plaatsvinden. De nieuwbouw van de Brede School is een social return project