VIDEO: Meerderheid Provinciale Staten staat achter verdere uitwerking Holwerd aan Zee · Foto('s): RTV NOF
  RTV NOF

VIDEO: Meerderheid Provinciale Staten staat achter verdere uitwerking Holwerd aan Zee

woensdag 22 februari 2023

HOLWERT – Het project Holwerd aan Zee krijgt de kans om de plannen verder uit te werken. Een meerderheid van de Provinciale Staten zal woensdag voor dat besluit stemmen.

De meerderheid kwam er niet zomaar. In de middagpauze van Provinciale Staten onderhandelden de fracties van CDA, PvdA, FNP, GroenLinks en D66 over het in elkaar schuiven van twee concurrerende amendementen. In het belang van Holwerd aan Zee deden de partijen wat water bij de wijn om tot een gemeenschappelijk voorstel te komen.

Negatief advies

Gedeputeerde Staten had eerder een negatief advies gegeven over het doorgaan met het project. Volgens gedeputeerde Klaas Fokkinga kan de ‘natuurlijke variant’ van Holwerd aan Zee niet worden uitgewerkt. De huidige plannen zouden teveel afwijken van de oorspronkelijke plannen uit 2018.

In een eerder stadium hadden It Wetterskip en LTO Noord zich al teruggetrokken uit de stuurgroep van het project.

De Provincie Fryslân had een bedrag van tien miljoen euro toegezegd aan Holwerd aan Zee. Zonder die financiële steun is het project ‘volledig kansloos’ zei een van de initiatiefnemers, Marco Verbeek, eerder.

Meer informatie

Provinciale Staten gaat dus tegen Gedeputeerde Staten in en wil nu dat Holwerd aan Zee toch doorgaat met het verder uitwerken van de ‘natuurlijke variant’. De Statenleden hopen dan meer informatie te krijgen over de financiering va het project, de precieze bijdragen van particuliere investeerders en de kosten van het onderhoud van dijkdoorbraak, het regelwerk en het getijdemeer.

‘Over schaduw heengestapt’

“Er is weer een hobbel genomen, maar er zijn nog steeds vragen die beantwoord moeten worden”, zegt CDA-fractievoorzitter Aebe Aalberts. “We gaan nu op naar de finish later dit jaar. Het gaat dan opnieuw spannend worden, want het is en blijft een complex project.”

Sijbe Knol van de FNP is blij dat het uiteindelijk is gelukt om een meerderheid te vinden voor het uitwerken van de plannen. “Fracties hebben elkaar in de ogen gekeken en mensen zijn over hun eigen schaduw heengestapt. Het doek voor Holwerd aan Zee valt vandaag (woensdag, red.) niet. De mensen daar kunnen weer verder en dat is mooi.”

De komende herfst gaan de Provinciale Staten opnieuw over Holwerd aan Zee praten. Dan gaat het over het definitief toezeggen van de provinciale bijdrage van 10 miljoen aan het project.

Auteur: Redactie RTV NOF
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 08:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 08:00 - 09:00
    Goed Gestemd
    Oebele en Sia Vries
  • 09:00 - 11:00
    Tsjerke-tsjinst
    Dienst uit de streek
  • 11:00 - 12:00
    Capriccio
    Haite Schukking
  • 12:00 - 14:00
    Blasmusik im Herzen
    Durk en Annelies
  • 14:00 - 17:00
    Rûnwei Sport
    Live verslag van sport uit de streek
  • 17:00 - 18:00
    Geloven en Beleven
    Harry Nienhuis
  • 18:00 - 19:00
    Wâldklanken
    Harry Nienhuis
  • 19:00 - 21:00
    RTV Metalcafé
    Marcus en Jitse
  • 21:00 - 22:00
    Met de voet tussen de deur
    Martin van der Velde
  • 22:00 - 00:00
    New Age
    Kees Haremaker
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?