Zondagavond 6 juli was het laatste optreden van iepenloftspul K.R.I.S.I.S. kamp en Kollumerzwaag. Dit was een bijzonder en uniek iepenloftspul, omdat er in heel Friesland nog geen jongereintonielploeg bestaat die alles zelf maakt.
K.R.I.S.I.S. Kamp.
Dit jaar speelde Masquerade Theater het zelfgeschreven stuk K.R.I.S.I.S. kamp. K.R.I.S.I.S. kamp is ontstaan naar aanleiding van improvisatie-/verhaalmiddagen met de jeugd. Het stuk neemt ons mee naar een kamp, geïnspireerd op het Amerikaanse bootcamp, die georganiseerd is door de organisator Dick Tator om van de Friese taal de nieuwe wereldtaal te maken. Dit probeert hij te bereiken met behulp van kinderen van bekende Friezen. Met dit toneelstuk maken zij hedendaagse onderwerpen bespreekbaar: van (online)pesten tot drugsgebruik. En dit alles met een humoristische knipoog!
Masquerade Theater is in oktober 2013 opgericht en bestaat uit zestien jeugdigen. Het is een toneelploeg voor jeugd in de leeftijd tussen de twaalf en achttien jaar uit regio Noordoost Fryslân. Masquerade Theater is opgericht door een viertal leden omdat zij vonden dat er meer leuke dingen te doen zijn dan achter de computer en tv zitten. En zij waren hierin niet de enige want de ploeg werd steeds groter. Hun slogan is dan ook van de jeugd, voor de jeugd, door de jeugd. Dit betekend dat alles door de jeugd zelf gedaan wordt, van de muziek schrijven tot het bestuurszaken en alles wat bij theater/toneel hoort.
Vrijdagavond, zaterdagavond en zondagavond was er veel belangstelling voor deze groep zo’n 300 belangstellenden kwamen hier op af. De organisatie was zeer tevreden over de opkomst. Zondagavond werd de serie voorstellingen met succes afgesloten. Een gedeelte van entree is bestemd voor het Ronald McDonald fonds.