Lekkernij krijgt Fairtrade Certificaat · Foto('s): 

Lekkernij krijgt Fairtrade Certificaat

dinsdag 11 februari 2014

Maandagmorgen was het feest in Lekkernij. Uit handen van wethouder Albert v.d. Ploeg kregen Youssef en Nynke Dandan het Fairtrade Certificaat van de gemeente Dongeradeel. De wethouder sprak zijn grote waardering uit voor deze jonge ondernemers, die met hun enorme gedrevenheid en enthousiasme de gasten een eerlijk en heerlijk product voorschotelen. Lekkernij is het tweede restaurant in Dongeradeel en het eerste restaurant in Dokkum dat deze eer te beurt valt.

Youssef en Nynke Dandan hebben de deuren van Lekkernij op 24 november 2011 geopend en zijn gespecialiseerd op het gebied van koffie en thee. Het bijzondere aan Lekkernij is, dat er eerlijke koffie en thee wordt geschonken en daarnaast er zijn diverse soorten biologische thee. Er is bewust gekozen voor fairtrade koffie die EKO gecertificeerd is. Youssef Dandan: “Wij hebben het goed omdat wij een goed product leveren. Het is voor ons daarom niet meer dan logisch dat de mensen die mede verantwoordelijk zijn voor de kwaliteit waar wij voor staan, eerlijk behandeld en beloond worden”.

Fairtrade bevordert de duurzame ontwikkeling in de internationale handel, met name bij de export van arme naar rijke westerse landen. Fairtrade houdt in dat producenten in Latijns-Amerika en Zuidoost Azië een eerlijke prijs voor hun exportproducten krijgen. Een prijs die in verhouding staat tot de werkelijke productiekosten, en niet een prijs die wordt bepaald door de verhoudingen op de internationale markt. Veelal denken mensen, aldus Nynke Dandan, dat door het gebruik van fairtrade-producten, gasten meer moeten betalen voor hun bestelling, maar je bent beslist niet duurder uit in Lekkernij met onze fairtrade-gecertificeerde producten.

Lekkernij heeft zich gespecialiseerd op het gebied van koffie en thee. Daarnaast heeft Lekkernij een uitgebreide lunchkaart zodat men kan genieten van een heerlijk vers belegd broodje of een van de specialiteiten, een high tea, borrel, specials en salades. Het vlees wordt geleverd door een ambachtelijke slager en de chocolade in de producten heeft het fairtrade-keurmerk. Het servies dat gebruikt wordt, is geproduceerd in een fairtrade gecertificeerde werkplaats. Dit zogenaamde Froukjes Servies is te koop in Lekkernij.

Auteur: Redactie RTVNOF
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 08:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 08:00 - 09:00
    Goed Gestemd
    Oebele en Sia Vries
  • 09:00 - 11:00
    Tsjerke-tsjinst
    Dienst uit de streek
  • 11:00 - 12:00
    Capriccio
    Haite Schukking
  • 12:00 - 14:00
    Blasmusik im Herzen
    Durk en Annelies
  • 14:00 - 17:00
    Rûnwei Sport
    Live verslag van sport uit de streek
  • 17:00 - 18:00
    Geloven en Beleven
    Harry Nienhuis
  • 18:00 - 19:00
    Wâldklanken
    Harry Nienhuis
  • 19:00 - 21:00
    RTV Metalcafé
    Marcus en Jitse
  • 21:00 - 22:00
    Met de voet tussen de deur
    Martin van der Velde
  • 22:00 - 00:00
    New Age
    Kees Haremaker
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?