Leerlingen Dockinga College krijgen verkeersdemo over remweg · Foto('s): Eigen foto
  Eigen foto

Leerlingen Dockinga College krijgen verkeersdemo over remweg

donderdag 29 september 2022

DOKKUM – Alle eersteklassers van het Dockinga College hebben afgelopen week een remweg demonstratie bijgewoond. Instructeurs van Stichting Bevordering Verkeerseducatie hebben de leerlingen laten zien wat de remweg van een auto is.

Leerlingen hebben ervaren dat een automobilist een behoorlijke remweg heeft bij 30, 50 en 60 kilometer per uur. “Ik wist niet dat een bestuurder van een auto ook een schrikseconde heeft”, aldus een van de aanwezig leerlingen.

De showroom van Fietsland Fietsshop was de plek waar de leerlingen droog naar de remdemo konden kijken. Veel brugklassers komen op de fiets naar school. Omdat ze nu actiever deelnemen aan het verkeer, is het belangrijk dat ze zich bewust zijn van de verkeersregels en weten wat ze zelf kunnen doen om veilig deel te nemen aan het verkeer. Daarom is verkeerseducatie een vast onderdeel binnen het onderwijs op het Dockinga College. De demonstratie is in samenwerking met de gemeente Noardeast-Fryslân georganiseerd.

Auteur: Redactie RTV NOF
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 18:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 18:00 - 19:00
    Lytse Klankjes
    Jikke Wiersma
  • 19:00 - 21:00
    Leafde foar Muzyk
    Klaske Ferwerda
  • 21:00 - 23:00
    De Smachtwacht
    Mark & Frank Spijkers
  • 23:00 - 00:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?