Donderdag en vrijdag leggen de leerkrachten in het onderwijs in het gehele land het werk neer. Ook het team van CBS de Stapstien uit Kollumerzwaag. Om aandacht te vragen voor deze onderwijsactie zijn de leerkrachten in de ochtend vertrokken naar Zorgcentrum Brugchelencamp in De Westereen en naar Haersmahiem in Buitenpost.
Ze hebben daar onder andere meegeholpen met de bezorging van de broodmaaltijden, alle werkzaamheden in het restaurant, op de groepsverzorging en spellen doen met de bewoners in de huiskamer op hun etage.
De leerkrachten maken zich grote zorgen om het lerarentekort dat ook in onze regio steeds nijpender wordt. Bovendien hebben ze meer handen in de grote klassen nodig. Door het passende onderwijs is ook de administratieve last nog eens fors toegenomen. Er moet echt iets veranderen. Er is ook in andere publieke sectoren een tekort aan mensen, zoals bijvoorbeeld in de zorg. Ze hebben daarom besloten om als team een handje te helpen met de werkzaamheden in deze sector.