VIOD keepster Joukje van der Meer bevindt zich in de nadagen van een geweldige voetbalcarrière. Bijna alles heeft zij gewonnen wat er te winnen valt. Twintig jaar geleden werd zij al verkozen tot beste keepster van Nederland bij de pupillen. Daarnaast won zij vele titels op het veld, in de zaal en op het strand. Echter één prijs ontbrak op haar indrukwekkende palmares en dat was die van het Open Fries Kampioenschap (OFK) zaalvoetballen.
Vorig jaar, toen VIOD deze titel veroverde, was het Anna Reitsma die het Driezumer doel verdedigde. In deze editie keepte Joukje van de Meer bij eredivisionist Nieuw Roden en deed bijna in haar eentje haar ploeggenoten op het veld de das om. Uiteindelijk eiste haar concullega bij VIOD, Anna Reitsma, alle aandacht voor zich op bij het meest besproken moment van de dag. Met nog 160 seconden op de klok gleed zij bij een terugspeelbal uit, verloor daarbij haar schoen, waardoor Amber Bandringa de bal in het lege doel kon schieten. Hierdoor won niet het beste maar wel het team met het meeste geluk de hoogste zaalvoetbaltitel in district Noord.
Van het supertrio Nieuw Roden, Drachtster Boys en VIOD waren de Drentenaren in de onderlinge duels de onderliggende partij, maar gingen wel als lachende derde met de grote cup en een cheque van € 650,= er mee van door. Natuurlijk dwing je geluk af, maar met name in de halve finale tegen de andere eredivisionist Drachtster Boys was het Joukje van der Meer die vele kansen van de Drachtsters onschadelijk maakte. Af en toen werd zij hierbij geholpen door de paal. In de slotseconden van de verlenging kreeg Drachtster Boys het deksel op de neus.
VIOD behaalde de finale zonder veel indruk te maken. Hoewel de poulefase redelijk gemakkelijk werd doorlopen, moest men in de eerste wedstrijd al een puntendeling toestaan tegen het stugge Be Quick Dokkum zaal. In de kwartfinales slaagde ook Heerenveense Boys hierin. Zowaar won VIOD dit gelijkwaardig duel door het beter nemen van de strafschoppen. In de halve finale was VIOD oppermachtig tegen zaalvoetbalhoofdklasser Avanti uit Stiens maar vergat dit in de score uit te drukken. Exemplarisch hiervoor was het enige doelpunt. Sanne Huizing scoorde de winnende goal direct uit een corner. Dit schlemielige doelpunt bracht VIOD wel in de finale.
Zonder maar één training in de zaal en met maar één zaalvoetbaltoernooi in de benen liet VIOD zien zich te kunnen meten met de twee eredivisionisten die het Noorden rijk zijn. Dit zegt wat over de zaalvoetbalkwaliteiten van VIOD of destemeer over het niveau van de eredivisie. Drie keer eerder trof VIOD Nieuw Roden in deze winter als tegenstander. Twee keer speelden beide teams gelijk en één keer trok Nieuw Roden met een 1-0 overwinning aan het langst eind.
Dat was tijdens de finale van het Diamanttoernooi. Bij de enige goal ging Anna Reitsma niet geheel vrij uit. Nu zou de VIOD-keepster weer een negatieve hoofdrol voor zich opeisen. Echter van een blunder was geen sprake. Het hele toernooi keepte zij foutloos, maar uitglijden en je schoen verliezen, wie verzint zo iets. Direct na afloop dook, hoe sneu ook voor Nieuw Roden, de pers en masse op de jonge goalie uit Burgum.
Nadat Sarah Rijzinga, na weer een overtreding op Grytsje Jongsma, met geel kon vertrekken was het VIOD die in de slotminuut nog kansen kreeg op de gelijkmaker. Maar in het doel van Nieuw Roden heerste Joukje van der Meer als een soevereine vorst. Bij Nieuw Roden spelen naast Joukje van der Meer nog drie VIOD speelsters, namelijk Nancy Loth, Mariska Bosma en Mariël Miedema.
Bij VIOD waren de druiven zuur. Men was zichtbaar beter dan Nieuw Roden en kreeg ook de beste kans van de wedstrijd (bal tegen de paal door Lisette Luimstra). Na afloop werd de nare smaak weggespoeld met een all inclusive keuze bij een groot WOK restaurant. Vanzelfsprekend met de hoofdrolspeler van deze dag, Joukje van der Meer, die natuurlijk in eerste plaats een blauw-wit VIOD hart heeft en zal houden. Zij genoot zichtbaar van de kipsaté met pindasaus. De rest van de indrukwekkende mogelijkheden qua eten liet zij aan zich voorbij gaan.