Jouw biljartspel verbeteren? Het zit hem in de keu · Foto('s): 
RECLAME

Jouw biljartspel verbeteren? Het zit hem in de keu

woensdag 21 juli 2021

LEEUWARDEN – Nu de maatregelen rondom het coronavirus langzaamaan steeds meer versoepeld worden, kunnen we weer gemakkelijker met elkaar biljarten. Tijd om jouw biljartspel naar een hoger niveau te tillen. Of je nu een beginner bent of een geoefend biljarter, het begint allemaal met een goede keu die bij jou en je speelstijl past. Maar waar moet je op letten bij het aanschaffen van een keu? We vertellen het je in dit artikel.

De juiste keu

Het soort keu dat je nodig hebt is doorgaans afhankelijk van het soort biljart dat je speelt. Een snookerkeu zit anders in elkaar dan een poolkeu of een carambolekeu. Probeer er dus eerst achter te komen wat je favoriete spelvorm is. Bij poolbiljart heb je zelfs meerdere soorten keuen om uit te kiezen, bijvoorbeeld de breakkeu en de jumpkeu. Het verschil tussen een snookerkeu en een poolkeu zit hem vooral in de dikte van de top van de keu. Die is bij de snookerkeu het smalst. De ballen die je gebruikt om snooker mee te spelen zijn dan ook kleiner dan de ballen die je gebruikt om mee te poolen.

Goede kwaliteit

Er bestaan keuen in verschillende soorten en maten, maar ook in verschillende prijsklasses. Een beginnerskeu hoeft niet duur te zijn, maar een echt professioneel model kan een behoorlijk prijskaartje hebben. Dat is ook niet voor niets: deze keuen worden doorgaans met de hand gemaakt, en daar komt een hoop techniek en vakmanschap bij kijken. Denk aan een bekend merk zoals McDermott. Een keu lijkt op het eerste gezicht een simpele houten stok, maar schijn bedriegt. De materialen, inlay en binnenkant van de keu zijn wat een professionele keu onderscheidt van de simpelere modellen.

De beste biljartkeu online

Je kunt er tegenwoordig gemakkelijk voor kiezen je biljartkeu online te bestellen. In een gespecialiseerde biljartzaak of webshop vind je vaak een uitgebreid assortiment aan verschillende keuen, waaronder merken zoals de eerdergenoemde McDermott en ook Raymond Ceulemans. Zowel beginnende biljarters als door de wol geverfde spelers vinden er alles wat ze zoeken, van biljarttafels tot accessoires. Daarmee ben je in no time klaargestoomd voor het volgende rondje biljarten met vrienden.

Dit is een reclame: deze tekst is niet geschreven door de RTV NOF redactie.
RECLAME
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 18:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 18:00 - 19:00
    Lytse Klankjes
    Jikke Wiersma
  • 19:00 - 21:00
    Leafde foar Muzyk
    Klaske Ferwerda
  • 21:00 - 23:00
    De Smachtwacht
    Mark & Frank Spijkers
  • 23:00 - 00:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?