INGEZONDEN: Stemcomputers? · Foto('s): 

INGEZONDEN: Stemcomputers?

vrijdag 17 maart 2023

DE TRIEME – Als er verkiezingen zijn geweest wil je zo snel mogelijk de uitslag weten. Met het huidige systeem kun je dat wel vergeten. Vele duizenden vrijwilligers en ambtenaren zijn bezig om eerst de stembiljetten uit te vouwen en daarna begint het tellen. In sommige gemeenten zijn ze zelfs gestopt met tellen omdat de tellers oververmoeid raakten.

Omrop Fryslân was de hele avond aanwezig op het Provinciehuis. We gingen van het ene interview naar het andere maar de uitslagen lieten op zich wachten. Je kon merken dat de journalisten ook met de situatie in hun maag zaten want er waren geen uitslagen bekend. Op een geven moment ga je maar naar bed met een teleurstellend gevoel.

de volgende morgen op negen uur, twaalf uur later werd pas duidelijk hoe er was gestemd in Fryslân. Gelukkig zijn er dan de diverse websites om te raadplegen. We leven in 2023 en er is zoveel mogelijk op IT gebied en is het dan niet mogelijk om een systeem te bedenken voor een veilig gebruik van stemcomputers.

Sjoerd Keizer
De Trieme

Auteur: Sjoerd Keizer
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 18:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 18:00 - 19:00
    Lytse Klankjes
    Jikke Wiersma
  • 19:00 - 21:00
    Leafde foar Muzyk
    Klaske Ferwerda
  • 21:00 - 23:00
    De Smachtwacht
    Mark & Frank Spijkers
  • 23:00 - 00:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?