Herdenking oorlog slachtoffers in Damwâld · Foto('s): 

Herdenking oorlog slachtoffers in Damwâld

vrijdag 16 april 2010

Afgelopen donderdag was voor de VSO leerlingen van de Wingerd een belangrijke dag.Op deze dag vond de eerste herdenking plaats bij het monument op de Achterweg in Damwâld. Op de Achterweg staat een monument ter nagedachtenis aan Jan kaper en Harm Brouwer. Deze twee moedige mannen hebben hun leven gegeven voor onze vrijheid.


Een belangrijke reden om het monument te adopteren. Voorop gegaan door leerlingen met een Friese vlag, een Nederlandse vlag en een vredesvlag liepen de leerlingen en leerkrachten vanaf de school naar het monument.
Daar aangekomen vond er een korte herdenking plaats. Er volgde eerst een korte toespraak door Siepie Hylkema, wethouder van de gemeente Dantumadiel. Na deze toespraak las een leerling een eigengemaakt gedicht voor over oorlog en vrede.


Margreet Kamminga, als assistente verbonden aan de Wingerd, speelde de Last Post.Daarna volgenden 2 minuten stilte, gevolgd door het leggen van een bloemstuk. Dit bloemstuk werd namens de Wingerd gelegd. Op school paste deze herdenking goed bij het thema over oorlog en vrede. Er is veel met de leerlingen over gesproken en aan gewerkt. Jouke Dantuma is op school geweest en heeft allerlei dingen verteld over de oorlog. Hij had verschillende attributen bij zich, zodat de leerlingen een goed beeld konden vormen van de tweede wereld oorlog. Op 4 mei verleent de school haar medewerking aan de herdenkingsdienst, voorafgaande aan de herdenking bij het monument op de Hoofdweg in Damwâld. Na 65 jaar vrijheid is het nog steeds ontzettend belangrijk dat jong en oud stilstaan bij het feit dat we in een vrij land wonen.


© Foto’s: Germ Westra

Auteur: Redactie RTVNOF
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.
Herdenking oorlog slachtoffers in Damwâld · Foto('s): 
  

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 19:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 19:00 - 21:00
    Gospel Time
    Tjerkje Broersma
  • 21:00 - 23:00
    Wat Draaie Menu
    Martin van der Velde
  • 23:00 - 00:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?