DUBLIN – Voetballer Oege-Sietse van Lingen uit Twijzelerheide beleefde donderdag een avond die hij niet snel meer zal vergeten. Voor zijn Luxemburgse club F91 Dudelange scoorde hij drie keer tegen het Ierse St. Patrick’s Athletic in de Conference League. Van Lingen is nu zelfs gedeeld topscorer van het toernooi schrijft Omrop Fryslân.
“Natuurlijk had ik wel bepaalde scenario’s in mijn hoofd, maar hier kun je alleen maar van dromen”, reageert Van Lingen. Dat zegt de man uit Twijzelerheide niet zomaar: in oktober 2022 speelde hij nog voor Harkemase Boys. Nou ja, speelde, hij zat vaak op de bank omdat trainer Jan de Jonge alleen wilde spelen met spelers die langer bij de club wilden blijven. Van Lingen vertrok uit Harkema en na wat omzwervingen belandde hij bij F91 Dudelange, zestienvoudig kampioen van Luxemburg.
Heksenketel
Met die club mag hij dit jaar meedoen aan de Conference League. In de eerste kwalificatieronde was het Ierse St. Patrick’s Athletic de tegenstander. Dudelange was de betere ploeg in de eerste wedstrijd: “We hadden met 4-0, 5-0 moeten winnen, maar in blessuretijd kwamen ze terug tot 2-1. Daardoor hadden ze hoop voor de return.”
Die return was donderdag. In Richmond Park in Dublin kwamen Van Lingen en zijn ploeggenoten in een heksenketel terecht. “Het stadion was helemaal uitverkocht en de supporters waren enorm fanatiek.”
Blunder
Toch was het Van Lingen die het stadion stil kreeg door de 0-1 te maken. “Onze rechtsback kwam door en gaf de bal voor op de spits. Die legde hem terug op mij en ik schoot de bal er via de onderkant van de lat in.” Over twee wedstrijden was het nu 3-1 voor Dudelange. Niets aan de hand voor de Luxemburgers, zou je zeggen. “Maar we hebben een nieuwe keeper en die maakte een enorme blunder. Die beelden gaan de hele wereld over.”
Na rust ging St. Patrick’s vol op jacht naar de 2-1 en die kwam er ook in de 60e minuut. Over twee wedstrijden was het weer in evenwicht: 3-3. “De ontlading van de supporters was echt bizar”, zegt Van Lingen. “Zij zitten midden in het seizoen en waren wat fitter dan wij. Wij hielden ze op karakter tegen, iedereen hij kramp.” En toen, uit het niets, was het raak voor Dudelange. Van Lingen maakte de 2-2. “Dat gaf vertrouwen en nieuwe energie.” Maar de Luxemburgers kregen even later een rode kaart en moesten dus verder met een man minder. “We waren alleen maar aan het tegenhouden.” In de laatste minuut van de blessuretijd kwam Dudelange er nog een keer uit. De bal kwam bij Van Lingen en weer was het raak: 2-3.
Donderdag scoorde Van Lingen dus drie keer. In de eerste wedstrijd had hij ook al gescoord. Daardoor is hij met vier doelpunten topscorer van de Conference League, samen met Renaldo Cephas van FH Shkupi uit Noord-Macedonië. “Dit is onwerkelijk”, zegt de man uit Twijzelerheide. “Direct na de wedstrijd kreeg ik al honderden berichten. Alle nieuwsaccounts wilden wat van mij.”
Malta
In de volgende ronde treffen Van Lingen en zijn teamgenoten Gzira United, een club uit Malta. “Ze hebben net gewonnen van een team uit Noord-Ierland en ze zeggen dat de Ierse competitie net iets sterker is dan de Noord-Ierse. Dus op papier zijn we favoriet”, stelt Van Lingen. Tegen Glentoran speelde Gzira United ook een bijzondere wedstrijd. De eerste wedstrijd eindigde in 2-2 en in de tweede stonden de Maltezen met 1-0 voor. Maar toen, in de zevende minuut van de blessuretijd werd het 1-1. In de verlenging werd niet gescoord en dus moesten strafschoppen de beslissing brengen. Daarin vloog de ene na de andere bal erin. Pas bij 13-13 miste Glentoran. Gzira United profiteerde en won de serie met 13-14. “Wij gaan ze rustig analyseren en dan er weer vol tegenaan”, zo sluit de topscorer van de Conference League af.
It’s a bizarre equaliser but we don’t care! 1-1 on the night & 2-3 in the tie overall pic.twitter.com/q7B9jDLIYd
— St Patrick’s Athletic FC (@stpatsfc) July 20, 2023