Donderdag 16 januari jl. was het voor Gina Bouius een feestdag. Op deze dag vierde Gina samen met familie, begeleiding en collega’s haar 40-jarig jubileum in dienst van Werk-/Leerbedrijf NEF in Kollum, in de regio beter bekend als Trion. Gina woont onder Begeleid Wonen van Ambulant Kollum.
Gina kwam op 5 januari 1973 als 20 jarige ‘tiener’ in dienst bij Werk-/Leerbedrijf NEF, toen genaamd Centrale werkplaats Nieuw-Oostenburg. Nu 40 jaar later werkt en woont Gina nog steeds in Kollum. Ze heeft als er onvoldoende werk in Kollum was wel eens een ‘uitstapje‘ gemaakt naar Dokkum of de Kwekerij in Driezum, maar dat was dan van korte duur.
In die 40 jaar zijn er veel veranderingen geweest. Wat niet is veranderd is dat Gina nog steeds geniet van werken met mensen om haar heen. Haar afdelingsmanager Durk de Jong noemde Gina een echt mensenmens. Bij alle werksoorten die Gina heeft gedaan speelt de factor mens een belangrijke rol. Gina genoot en geniet nog dagelijks van de collega’s om haar heen. De werkzaamheden die Gina door de jaren heen gedaan heeft zijn zeer divers: de spijkers voor de fakirbedjes fan Brands; doosjes vouwen, tuinslangen voor Enitor; dennenappels voor Brands; Maggiflesjes uitpakken; badzout verpakken; de droogmolens; kunstsneeuw voor Peha verpakken en de laatste jaren het verpakken van diverse Petfood-producten. Het mooiste werk dat Gina heeft gedaan was het in elkaar zetten van viskrukjes samen met een collega. En dan ook hier weer de nadruk op samenwerken.
Afdelingsmanager Durk de Jong stond nog even stil bij 40 jaar geleden. Alvorens Gina in dienst kon treden moest ze eerst verhuizen: haar plaatsing zo staat in het dossier stond in nauw verband met opname in gezinsvervangend tehuis ‘Collehiem’ in Kollum. Na verhuizing van Surhuisterveen naar Kollum kon ook de plaatsing worden gerealiseerd. Gina kon gebruik maken van de FRAM-bus die speciaal voor het vervoer naar de werkplaats werd ingezet. De FRAM-bus is verleden tijd en Gina komt al zo’n 40 jaar op de fiets naar het werk. Want sportief is Gina zeker.
Als rode draad speelt in dit verhaal dat gedurende de 40 jaar dat Gina werkzaam is voor Werk-/Leerbedrijf NEF het vooral gaat om plezier in het werk en samenwerken met collega’s. Dat straalt Gina ook dagelijks uit en de werksoort, ach dat komt voor haar op de tweede plaats.