Vanaf dit schooljaar zijn het Lauwers College Kollum en !mpulse Kollum samen gehuisvest in de nieuwe campus. Dit samen wonen en leven betekent ook dat we verschillende activiteiten met elkaar gaan organiseren. Deze sportdag is hiervan het eerste voorbeeld.
Klas 4, 5 & 6 Highland Games op de ijsbaan in Kollum.
De leerlingen van Lauwers College Kollum en !mpulse Kollum klas 4, 5 & 6 werden vrijdagmorgen 27 om 09.50 uur bij de ijsbaan in Kollum verwacht. Hier zullen zij onder leiding van sterke man Wout Zijlstra de Schotse Highland Games spelen. De leerlingen doen dit in 18 groepen van ongeveer 7-8 personen waarbij leerlingen van het Lauwers College en !mpulse Kollum door elkaar gemixt zijn. Ieder onderdeel duurt zo’n 20 minuten, waarna de groepen wisselen van onderdeel.
Ieder onderdeel wordt begeleid door een docent, die toeziet op een eerlijk en ordelijk verloop van het spel. Het programma duurt tot ongeveer 13.00 uur. Van de leerlingen wordt verwacht dat ze in sportieve kleding aanwezig zijn. De Highland Games bestaan uit: gewicht hoog gooien, vat rollen. boomstam slepen, kogelstoten, Schotse puzzel, caberwave, Herculesgrip, autotrekken en braveheart katapult. Het was een dag met droogweer in een sportieve dag.
De leerlingen van klas 1, 2 & 3 worden om 08.30 uur op school verwacht en fietsen vervolgens onder begeleiding van docenten naar Kollumeroord. Waar men ook wisselden activiteiten deden.