Bij de behandeling van de begroting 2014 in de raad van Dantumadiel, is op voorstel van de CDA fractie bewerkstelligt dat er komend jaar géén OZB verhoging komt voor ondernemers. Het voorstel werd dinsdag met een nipte meerderheid aangenomen. In het voorstel van het college van burgemeester en wethouders zou de OZB voor niet-woningen zowel in 2013 als in 2014 extra worden verhoogd, naar een regionaal gemiddelde.
Maar door de aanhoudende economische crisis komen echter veel ondernemers in de problemen, ook in de gemeente Dantumadiel. De CDA fractie vindt het daarom niet wenselijk om hen in 2014 weer een hogere aanslag te sturen. Bijkomend voordeel is dat ook de OZB voor verenigingen en stichtingen met gebouwen (bijvoorbeeld dorpshuizen en sportverenigingen) niet verhoogd wordt in 2014. Deze groep valt ook onder de categorie niet-woningen.
Het afgelopen jaar zijn hierover enkele brieven binnengekomen bij de gemeente Dantumadiel. Het college heeft toegezegd om coulant om te gaan met de heffing, op het moment er aantoonbare betalingsmoeilijkheden zijn bij deze verenigingen en stichtingen. Daarnaast heeft CDA Dantumadiel het college in hetzelfde voorstel opgeroepen, om te zoeken naar mogelijkheden om de OZB niet-woningen voor de komende jaren minder of niet te verhogen. Het ondernemersfonds, de pot waarmee de verschillende ondernemersverenigingen in Dantumadiel een aantal gezamenlijke initiatieven betalen, wordt wel aangevuld. Deze pot wordt jaarlijks gespekt met een deel van de opbrengst OZB niet-woningen.