In de damarena van TTS Surhuisterveen werd gisteravond de 2e ronde van het Fries kampioenschap gespeeld. Anton Schotanus (Leek) wist in een sublieme positionele partij zijn voordeel tegen Bart Visser Veenwouden)uit te buiten en de volle winst te behalen en aansluiting bij de kopgroep te krijgen. Sipke Doller (Haulerwijk) ging voortvarend van start en zadelede Alex van Prinsenbeek (Hoogezand) op met een slagzet en startte ook met de volle winst. De partij tussen Jan van Dijk (Ureterp) en Erwin Heslinga (Leeuwarden) eindigde in remise.
De langste partij van de avond kwam deze keer op naam van Reinout Sloot(Leeuwarden) en Henk Hosper(Mildam). In een boeiend eindspel verzuimde Reinout tijdig een Vangstelling te formeren en moest hij genoegen nemen met remise. In de A-groep van 11 spelers bevinden zich nu drie koplopers met drie punten. In de B-groep was er ook een leuke slagzet te bewonderen.Deze vond plaats in de partij tussen de TTS clubgenoten Cees Dijkstra (Buitenpost) en Karel de Bruin (Drachten). Cees deed hiermee goede zaken en nestelde zich in de kopgroep.
Opvallend was de vlotte overwinning die commentator Jelle Jongsma(Oudehorne) behaalde tegen B Speler Pieter Dijkstra uit Britsum. Jelle mag hierdoor even van de bovenste plaats in het algemeen klassement genieten. Sipke de Boer (Britsum)heeft de vorm van de dag en verscheen voor de 2e keer in het “blauw”in de uitslagen. Ditmaal was Klaas Mondria uit Wolvega hiervan het slachtoffer. Enkele nieuwkomers die een wedstrijd achterop zijn kunnen nog voor een ongeslagen positie zorgen. Van de spelers met 2 wedstrijden is er niemand die 4 punten scoorde hetgeen wel aangeeft dat er sprake is van een sterke bezetting.Op de website van de PFDB zijn de detailuitslagen en de meeste partijen te bewonderen. www.pfdb.nl