Dit jaar is de voorjaarseditie van de Fairtrade Week van 4 tot 12 mei. In deze week zijn bij supermarkten en de Wereldwinkels in Kollum en Dokkum speciale fairtrade aanbiedingen. De werkgroep Fairtrade Noardeast-Fryslân heeft als actie een FairMarkt op zaterdag 11 mei. Daarmee wil de werkgroep eerlijke handel onder de aandacht brengen. Het is 11 mei de internationale ‘World Fair Trade Day’.
De FairMarkt is van 13.00 tot 17.00 uur en zal plaatsvinden op de Markt, het plein tussen Refter 1854 en de Grote of Sint-Martinuskerk. Het is de eerste keer dat deze markt wordt gehouden en de werkgroep hoopt er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken. Er zullen eerlijke, biologische en duurzame producten worden aangeboden . Bezoekers van de markt zullen worden uitgenodigd om te proeven en er zijn demonstraties van ambachten.
De FairMarkt is de eerste verkoopdag dit jaar van Kwekerij Griene Grûn. Biologisch akkerbouwbedrijf Timpelsteed is er met gezonde producten. Einekoerflechters Hendrik en Bouwe Kooistra zijn er. De Wereldwinkel in Dokkum heeft ook een kraam en geeft tevens informatie over de Wereldmaaltijden van Sûnenz. Er is aandacht voor het hergebruik van goederen en deze producten zijn te koop. Er zijn gevilte producten van schapenvachten en verkoop van geschoren wol voor spinnen en vilten. Op de FairMarkt worden verder kleurrijke handgemaakte textiel uit Peru, Waddenwolproducten, geitenkaas, sappen, honing, zeepjes, schoonmaakartikelen op biologische basis en pure en plantaardige kaarsen verkocht.
Kinderen kunnen worden geschminkt bij de kraam van de werkgroep en voor meer vermaak is er een springkussen. Voor biologische ijsjes kun je ook terecht op deze markt. Bezoekers kunnen na het bezoek aan de markt neerstrijken op de terras van Refter 1854, dat speciaal op deze dag open is. De sfeer wordt extra verhoogd met optredens van Sander Metz.