’10 jaar op koers’ is de titel van de 2de cd van shantykoor de Admiraliteitssjongers uit Dokkum, deze presentatie werd zaterdagavond 22 februari gehouden in bowlingzaal Dokkum. Deze cd was ter ere van het 10 jarig bestaan van het shantykoor, november 2013 jongsleden.
Nieuwe nummers
De ruim 200 aanwezigen konden deze avond genieten van de nummers van deze cd, een groot repertoire werd ten gehore gebracht waardonder Duitse, Friese en zelf instrumentale nummers. Volgens presentator Pieter Zuidema niet allemaal shantynummers meer wel aanstekelijke luisternummers. En dat bleek wel het viel allemaal in de smaak bij het publiek.
Overhandiging cd/usb stick
Shantykoor ‘de Admiraliteitssjongers Dockum’ hebben samen met het uitbrengen van de cd ook een usb stick gemaakt met de nieuwe nummers er op, het uitbrengen van een usb stick is het gevolg dat steeds meer autoradio’s zijn ingericht op het afspelen van muziek via het usb kanaal. Aan het begin van de avond werd de eerste cd en usb stick aangeboden aan Ihno Dragt, door shantykoor voorzitter Meent Boersma. Ihno Dragt is directeur van het Admiraliteitshuis in Dokkum en It Fiskershuske in Moddergat, en benadrukte dat beide instanties het Admiraliteitsgehalte van Dokkum hoog houden, in zang als in exposities. Na de overhandiging werd de titel van de cd gepresenteerd en onthuld ’10 jaar op koers’. De titel is aangedragen door een koorlid en staat gelijk aan het aantal jaren van bestaan het shantykoor. Voorzitter Meent Boersma ziet in de toekomst optredens gepland bij het Fiskershuske, het Admiraliteitshuis of de Admiraliteitshaven. Na afloop kon er gedanst en nagepraat worden onder de muzikale klanken van Orkest Butterfly.