In bijna alle dorpen om Burdaard heen wordt zomers volop gekaatst. Dat het in Burdaard niet gebeurd is eigenlijk toch best apart en door velen uit het dorp ook niet echt uit te leggen. Er liggen geweldige velden waar deze echte Friese sport zeker prima op gespeeld zou kunnen worden.
Organisator Sybrand woonachtig in Burdaard (zelf kaatsend bij Nea Kwea in Reitsum en Dreech Genoch in Rinsumageest) bedacht om maar eens een partij te organiseren om op die manier te kunnen kijken of er toch echt wel of geen animo voor het kaatsen is in zijn dorp. Om sowieso te kunnen rekenen op een redelijke opkomst werd besloten om ook de kaatsverenigingen van Dreech Genoch en Nea Kwea in te schakelen.
Er werd besloten om in drie klassen te kaatsen. A klasse en B klasse kaatsers en een klasse voor niet kaatsers. Je kon je per partuur opgeven, de opgaven stroomden vanaf de bekendmaking binnen. Vooral de animo vanuit het ‘kaatsloze’ Burdaard was overweldigend al waren het wel allemaal echte niet kaatsers. Het vele enthousiasme sloeg over op de organisatie en er werd besloten om het dan ook meteen maar groots op te zetten.
Het beeld van Burdaard het kunststof kozijnen bedrijf Jansma Burdaard werd gevraagd voor een sponsoring en er werd bezocht om een 16 partuur bij de kaatsers en een 16 partuur bij de niet kaatsers op de lijst te krijgen. Dat dit lukte was mede de grote verdienste van Teake Kooistra uit de Geast die met al zijn connecties veel mensen wist te overtuigen om dit spektakel mee te gaan maken.
Op zondag 6 september om iets na elf uur was het dan zover. De kaatsers trokken de weiden in voor de eerste omloop. Een prachtige vlakke en mooi gemaaide mat deed de harde wind snel vergeten. Op het korfbal veld van Nij Quick Libben de kaatsers in A en B klassen en op het trainingsveld van onze voetbalclub de plaatselijke F.C. de Niet kaatsers. Voor de niet kaatsers waren er begeleiders geregeld die er voor zorgden dat alles in goede banen werd geleid. Er werd bij hen gespeeld met een “weakuh” bal omdat bijna niemand beschikte over een kaatswant .
Het partuur Jan Elger, Tim en Tjisse zorgden met hun geweldige manier van juichen voor elke geslagen bal voor een prima sfeer op ut ” Burdaarder Tsjukelan”. Deze manier van juichen sloeg snel over op de andere parturen en er ontstond een ware strijd om wie de kransen op zouden gaan eisen. De omlopen werd in een prima tempo verkaatst en rond een uur of vijf kon de balans worden opgemaakt.
Nadat iedereen de warme douche had opgezocht, weer fris en fruitig in de goed gevulde tent terug was gekeerd, was er rond zes uur de prijsuitreiking. Minne Jansma van Jansma Burdaard BV overhandigde de prijzen. Een geweldige dag waarin de conclusie kan worden getrokken dat in het jaar 2016 er meerdere partijen zullen komen in Burdaard en zelfs een kaatsvereniging niet wordt uitgesloten. Ook via deze weg willen we alle vrijwilligers nogmaals bedanken voor hun inzet.
Prijswinnaars:
Niet Kaatsers (WR):
1. Edwin Kooistra, Ruerd Kloosterman, Lennart Kooistra
2. Riemer Kooistra, Wiebe Kingma, Sipke Kooistra
3. Jenno Terpstra, Rudmer Hoeksma, Ilse Terpstra
Niet Kaatsers (VR) :
1. Hidde Kingma, Sake Tolsma, Cristiaan Prins
2. Ida Jansma, Froukje Drost, Afke Hoekstra
3. Thessa Kingma, Anna Coby Koree, Jilda Greidanus
Kaatsers B Klasse (WR):
1. Johan Douma, Ruurd de Vries, Marjan van Kammen
2. Marijke Bijker, Jenne Deelstra, Gerben van der Weg
Kaatsers B Klasse (VR):
1. Rainer de Groot, Remco Kooistra, Simone van der Kooi
2. Hiele Feenstra, Martzen Feenstra, Wieke Marije Bakker
Kaatsers A Klasse (WR):
1. Renze Bloem, Jan Sikma, Renske Dijkstra
2. Teake Kooistra, Ilse van der Wal, Tjibbe van der Veer
Kaatsers A Klasse (VR):
1. Klaas Visser, Minne Kooistra , Sjoukje Hiemstra
2. Anne Wietske Epema, Haye de Jong, Douwe van der Meer