Eerste bands metalfestival Dokk’em Open Air 2016 bevestigd · Foto('s): Eigen foto's
  Eigen foto's

Eerste bands metalfestival Dokk’em Open Air 2016 bevestigd

maandag 02 november 2015

Dragonforce (UK), Finntroll (FI), Grave (SE) en Primordial (IR) zijn exclusief geboekt voor het Friese metalfestival Dokk’em Open Air. Daarmee maakt de organisatie de eerste namen bekend van de elfde editie, die plaats vindt op vrijdag 24 en zaterdag 25 juni 2016 in Dokkum. Het festival moet noodgedwongen uitwijken naar een andere terrein, maar de opzet blijft gelijk aan voorgaande jaren. De kaartverkoop voor het evenement begint maandag 2 november en tot het einde van het jaar zijn de tickets verkrijgbaar met een speciale early-birdkorting. De rest van het programma wordt binnenkort bekend gemaakt. Alle informatie over het festival staat op www.dokkemopenair.eu.

De organisatie van Dokk’em Open Air is blij dat de Britse powermetalband Dragonforce in 2016 exclusief naar Dokkum komt. De band is één van de groten in het genre en heeft een enorme fanschare over de hele wereld: de videoclips van Dragonforce op Youtube worden met gemak tientallen miljoenen keren bekeken. De muziek van Dragonforce kenmerkt zich door de bijzonder snelle en strakke gitaarduels, die soms gekscherend worden beschreven als ‘Nintendo Metal’ of ‘Bon Jovi on speed’.

Het Finse Finntroll stond ook al lange tijd op het verlanglijstje van de organisatie. De reden daarvoor is simpel: een live-optreden van Finntroll is één bak positieve energie die over het publiek wordt uitgestort. Hun extreme folkmetal, met elementen uit de blackmetal en Finse humppa, is bezwerend en opzwepend tegelijk. Hun laatste studioalbum ‘Blodsvept’ (2013) oogstte, net als het live-album ‘Natten med de levande Finntroll’, niets dan lof. Hoogste tijd voor een exclusieve show op Dokk’em Open Air dus!

Een band die iedereen een keer gezien moet hebben, is het Zweedse Grave. Met platen als ‘Into the Grave’, en ‘You’ll Never See…’ uit het begin van de jaren ‘90 was Grave één van de voortrekkers in de Europese deathmetal. Anno 2015 heeft de band niets aan hardheid verloren en dat gaan de Zweden volgend jaar laten zien in Dokkum op hun enige Nederlandse festivalshow.

Primordial is de grootste Ierse metalband aller tijden en maakt extreme metal, door elementen uit Keltische muziek en blackmetal met elkaar te versmelten. De band gaat al bijna drie decennia mee, en zelfs hun meest recente albums ‘Redemption at the Puritan’s Hand’ (2011) en ‘Where Greater Men Have Fallen’ (2014) verdienen een vaste plek in ieders platenkast. Ook Primordial komt in de zomer van 2016 exclusief naar Friesland.

Vertrouwde formule op nieuw terrein

Dokk’em Open Air moet voor de komende editie uitwijken naar een andere locatie. In 2016 strijkt het metalfestival neer naast industrieterrein Betterwird langs de Holwerderweg in Dokkum. De opzet van het festival blijft gelijk aan voorgaande jaren: twee dagen lang spelen zo’n 20 van de beste (inter)nationale metalbands op het grote openluchtpodium. Daarnaast is er weer een biergarten, een kleine metalmarket en een gezellige partystage met een hoop metalen gein en ongein. Uiteraard wordt er ook weer een sfeervolle camping opgezet, die, net als het parkeerterrein, grenst aan het festivalterrein.

Op donderdagavond 23 juni gebruikt de Dokk’em-organisatie het terrein alvast voor een gezellige pré-party: een extra feest voor de Dokk’em-bezoekers, maar tegelijk een groot feest voor alle inwoners van Dokkum en Bornwird. Dan vindt namelijk voor de tweede keer de Nacht Voor Dokk’em plaats, een leuke avond in de Biergarten met diverse rocktributebands. Vorig jaar trok de Nacht Voor Dokk’em ruim 650 bezoekers, die toen genoten hebben van de Friese Metallica, AC/DC en Pearl Jam.

Tickets met korting

Tot en met 31 december 2015 zijn tickets voor Dokk’em Open Air verkrijgbaar met een fikse korting: een passepartout kost nu €45,- in plaats van €55,-. Een weekendkaart mét camping kost tot het eind van het jaar maar €50,-, in plaats van €60,-. Dagkaarten voor de vrijdag en zaterdag kosten respectievelijk €35,- en €40,-. Tickets voor Dokk’em Open Air zijn verkrijgbaar via de website www.dokkemopenair.eu.

Een ticket voor Dokk’em Open Air biedt gratis toegang tot het rockfeest Nacht Voor Dokk’em op hetzelfde terrein. Tickets voor de Nacht Voor Dokk’em zijn verder alleen verkrijgbaar aan de kassa op 23 juni 2016.

Auteur: Redactie RTVNOF
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.
Eerste bands metalfestival Dokk’em Open Air 2016 bevestigd · Foto('s): Eigen foto's
Eerste bands metalfestival Dokk’em Open Air 2016 bevestigd · Foto('s): Eigen foto's
Eerste bands metalfestival Dokk’em Open Air 2016 bevestigd · Foto('s): Eigen foto's
  Eigen foto's

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 07:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 07:00 - 08:00
    Harteklanken
    Non-stop
  • 08:00 - 10:00
    Klankbord
    Geestelijk verzoekplaten programma
  • 10:00 - 12:00
    Op 'e Hichte
    Nieuws uit Achtkarspelen & Tytsjerksteradiel
  • 12:00 - 14:00
    De Weekend Nieuwsshow
    Nieuws uit Dantumadiel & Noardeast-Fryslân
  • 14:00 - 18:00
    Rûnwei Sport
    Live verslag van sport uit de streek
  • 18:00 - 20:00
    Hollandse Toppers
    Tinus Kempenaar
  • 20:00 - 22:00
    Hollands op zijn Best
    Joege en Jikke
  • 22:00 - 00:00
    Hit Tijdmachine
    Dicky Denkers
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?