ST ANNAPAROCHIE – De voorbereiding van Broekster Boys was nog met wisselend succes maar de ploeg lijkt langzaam maar zeker in vorm te raken. De eerste bekerwedstrijd tegen SC Berlicum werd vorige week met 4-0 gewonnen, afgelopen zaterdag moest tweedeklasser St Annaparochie eraan geloven en een 1-7 nederlaag slikken.
Een prachtig resultaat voor de in St Anna wonende trainer Patrick Zwart. Hij had de selectie voorafgaand aan de wedstrijd thuis uitgenodigd voor een heerlijke lunch maar vooral ook voor een stukje teambuilding. Het mooie gebaar werd door de spelers beloond met de 1-7 overwinning. Broekster Boys kwam deze wedstrijd geen moment in gevaar. De wedstrijd speelde zich voornamelijk af voor de ogen van de keeper van St Anna. Hij mocht in de eerste helft 3x vissen waar Broekster Boys er zeker het dubbele had moet maken. De thuisploeg maakte vanaf de aftrap tweede helft binnen 10 seconden de 1-3 en even leek het weer een wedstrijd te worden. Het was van korte duur want de 1-4 was de genadekap voor de thuisploeg.
In die tweede helft, waar Broekster Boys een aantal jeugdige talenten de kans gaf zich te laten zien, liep het simpel uit naar een 1-7 overwinning. Door het verrassende gelijkspel van SC Berlicum – Drachtster Boys (2-2) is Broekster Boys al zeker van de volgende ronde en hoeft het volgende week in de uitwedstrijd tegen Drachtster Boys niet het onderste uit de kan te halen. Drachtster boys heeft nog minimaal een punt nodig voor plaatsing voor de volgende ronde. SC Berlicum moet zelf met ruime cijfers winnen van St Annaparochie en hopen op een nederlaag voor Drachtster Boys. De wedstrijd in Drachten kent een aanvangstijd van 14.30 uur.