Branden in het Noorden door onveilige pelletkachels · Foto('s): 

Branden in het Noorden door onveilige pelletkachels

zaterdag 21 december 2019

In Drenthe, Groningen en Fryslân zijn de afgelopen twee jaar zeventig branden geweest met pelletkachels. Dat meldt het tv-programma Kassa op basis van onderzoek van de brandweer in Noord-Nederland en de Nederlandse Haarden en Kachelbranche.

Landelijk gaat het waarschijnlijk om honderden branden sinds 2016. Vanaf dat jaar kunnen mensen subsidie krijgen voor de aanschaf van een pelletkachel. Zo’n 44.000 Nederlanders maakten daar gebruik van, schrijft de NOS. Duizenden van hen hebben mogelijk een onveilige pelletkachel in huis.

Veel branden zouden zijn ontstaan door fouten bij de installatie en het onderhoud. Zo zouden verkeerde pijpen worden geplaatst en zou gebruik gemaakt worden van rook-gasafvoeren die niet geschikt zijn voor pelletkachels. Volgens Kassa heeft de brandweer zelf ook schuld aan die fouten door verkeerde informatie te verstrekken.

Auteur: Redactie RTVNOF
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 18:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 18:00 - 19:00
    Lytse Klankjes
    Jikke Wiersma
  • 19:00 - 21:00
    Leafde foar Muzyk
    Klaske Ferwerda
  • 21:00 - 23:00
    De Smachtwacht
    Mark & Frank Spijkers
  • 23:00 - 00:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?