Om de vriendschapsbanden tussen de partner steden Dokkum en Fulda te versterken is dit jaar voor de zevende keer de Bonifatiusbeurs uitgereikt. De Bonifatiusbeurs biedt (oud-)leerlingen het Dockinga College de kans om in de zomer vier weken lang, samen met 80 studenten uit 20 landen, te studeren aan de Hessen International Summer Universities in Fulda.
De keuze is dit jaar gevallen op oud-leerlingen Nynke Smit (Rechten aan de Rijksuniversiteit Groningen) en Thomas Pesman (Geneeskunde aan de KU te Leuven). Op zaterdag 16 juli vertrekken zij naar Fulda. Naast studeren, gaan Nynke Smit en Thomas Pesman lokale bedrijven bezoeken en nemen zij deel aan excursies naar onder meer Berlijn, Weimar en Keulen. Tijdens hun verblijf in Fulda doen zij via de sociale media verslag van hun ervaringen. Ook op het Dockinga College zullen ze vertellen over hun ervaringen in de Duitse Bonifatiusstad.
Om haar band met Dokkum te onderstrepen wordt een deel van de beurs door de zomer universiteit Hessen gesponsord. Bovendien is ook dit jaar vanuit de Stadt Fulda geheel kosteloos een tweede beurs beschikbaar gesteld. De organisatie van de Bonifatiusbeurs is namens de gemeente Dongeradeel in handen van het vriendschapscomité Dokkum-Crediton-Fulda. Daarnaast is ook het Dockinga College daar actief bij betrokken. Via het decanennetwerk van het Dockinga College zijn zo’n 400 leerlingen en oud-leerlingen aangeschreven