Beeld Bonifatius geblinddoekt door klimaatactivisten · Foto('s): Extinction Rebellion
  Extinction Rebellion

Beeld Bonifatius geblinddoekt door klimaatactivisten

zondag 02 april 2023

DOKKUM – Het beeld van Bonifatius in Dokkum is dit weekend geblinddoekt door klimaatactivisten. Op verschillende plaatsen in het land zijn tientallen standbeelden geblinddoekt. Ook het beeld van onder andere Aletta Jacobs in Groningen, koningin Wilhelmina in Utrecht en Apeldoorn werden voorzien van een blinddoek. In Nijmegen, Rotterdam, Lochem en Hardenberg  gebeurde dat ook bij beelden.

Ook in andere landen kregen standbeelden een blinddoek voor. Scientist Rebellion, een internationale beweging van wetenschappers en academici die zich zorgen maken over het klimaat, geeft aan verantwoordelijk te zijn voor de actie, ze werden daarbij geholpen door leden van Extinction Rebellion.

“Standbeelden zijn iconische symbolen die je overal ter wereld terugvindt. Als onze wereldleiders hopen ooit een standbeeld te verdienen, moeten ze nu het roer radicaal omgooien en doen wat nodig is om biodiversiteitsverlies te stoppen en de uitstoot van broeikasgassen naar netto nul in 2025 te brengen,” aldus Spencer Heijnen, een woordvoerder van de actie.

Auteur: Redactie RTV NOF
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 17:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 17:00 - 19:00
    Hitz op Tongersdei
    Sjoerd Gjalt de Vries
  • 19:00 - 20:00
    Jazz Go Blue
    Gert Nitters
  • 20:00 - 21:00
    Country Trail
    Albert de Vries
  • 21:00 - 00:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?